زندگی نامه شهید علی شهلایی قره بابا اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

تا شهدا؛ زندگی نامه این شهید به شرح ذیل است:
علی در سال ۱۳۳۹ در یک خانواده مذهبی در شهر کرج متولد شد. دوساله بود پدرش را از دست داد و از مهر و محبت پدری محروم شد هنگام فوت پدر اولاد خانواده یک دختر و یک پسر بنام علی بود.علی و خواهرش به سرپرستی مادر بزرگ شدند.
علی در ۷ سالگی مانند سایر بچه ها به مدرسه رفت دوره ابتدائی را در دبستان بیات و دوره راهنمائی و متوسطه را د ردبستان نورالحکما و دبیرستان دهخدا در رشته ریاضی فیزیک گذراند او بدلیل ذکاوت و استعداد قابل توجه همیشه شاگرد ممتاز و با نمرات عالی قبول میشد. با توجه به گرفتاریهای زندگی ناشی ازفوت پدر در تابستان ها مشغول بکارمی شد.
پس از دریافت دیپلم متوسطه برای روشن شدن وضع نظام وظیفه، خود را در سال ۱۳۵۸ به گروهان ژاندارمری کرج معرفی کرد ولی چون تنها سرپرست خانواده اش بود طبق مقررات کفیل مادر و خواهر شناخته شد و از سربازی معاف شد.علی به دریافت دیپلم قانع نبود و سعی میکرد یک کار فنی را یاد بگیرد و بتواند کاری انجام دهد لذا در یک دوره آموزشی چند ماهه در آموزشگاه فاتح کرج لوله کشی را یاد گرفت و به کار لوله کشی پرداخت.
علی در تظاهرات و قیام ملت بر علیه رژیم طاغوت مرتب شرکت می کرد و همیشه در صحنه مبارزات بود بطوری که یک جوان مومن و معتقد به اسلام بود به انقلاب عشق می ورزید و کتابه های دینی را مطالعه می کرد. او د رخانه و محیط زندگی به مهربانی رفتار میکرد و از کارهای خلاف دوری میجست و بدین جهت مورد احترام دیگران بود.
او بعد ازپیروزی انقلاب با توجه به اعتقادی که به اسلام و انقلاب داشت حاضر شد در جهاد سازندگی کرج خدمت کند و حداقل بتواند از این طریق دین خود را به انقلاب و وطنش اداء کند. حدود دو سال در کارهای عمرانی جهاد سازندگی با شغل لوله کشی مشغول به کاربود و در لوله کشی های ناحیه کرج و روستاهای اطراف انجام وظیفه می کرد و از اینکه می توانست از این طریق خدمتی ارائه دهد راضی و خوشنود بود.
سرانجام با شروع جنگ تحمیلی عراق بر ایران علی تصمیم گرفت فنون جنگی را یاد بگیرد و به جبهه اعزام شود لذا در آموزش بسیج سپاه پاسداران کرج شرکت کرد و در حین عملیات جنگی در اثر اصابت نارنجک در تاریخ هشتم مهر ماه سال ۱۳۵۹ در گوهر دشت کرج جان خود را از دست داد و به شهادت رسید. روحش شاد و یادش گرامی باد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا