اخبار

زندگی نامه شهید سعید حیدرزاده اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

تا شهدا؛ زندگی نامه این شهید گرانقدر به شرح ذیل است: شهید سعید حیدرزاده در سال ۱۳۳۶ در یکی از مناطق فقیر نشین تهران دیده به جهان گشود پدرش استوار ارتش بود وی دوران کودکی را با همان شور و نشاط کودکانه سپری کرد و وارد مدرسه گردید.

او با موفقیت کامل دوران تحصیلی را تا دیپلم به پایان رسانید و بعد وارد دانشکده افسری شد دانشجوی بسیارفعال و منظم بود و در انجمن اسلامی دانشکده با فرمانده تیمسارش نامجو فعالیتهائی انجام می داد با انجمن اسلامی دانشگاه تهران نیز همکاری می کرد. درسال ۱۳۵۸ جزء اولین دوره افسران ارتش جمهوری اسلامی ایران موفق به دریافت ستوان دومی (دوره سپهبد قربانی) شد از همان اوائل پابه عرصه مبارزه خونین جبهه گذاشت گرما گرم روزهای اشغال لانه جاسوسی امریکا بدست توانای دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بطور داوطلب و با اصرار وارد تیپ ویژه هوا برد گردید.

این تیپ پر افتخار در کلیه مراحل جنگ تحمیلی علیه انقلاب اسلامی خونبار ملت مسلمان و مبارز ایران نقش حساس وتعیین کننده داشت این شهید عزیز دوماه در منطقه کرمانشاه، سردشت و بانه به فرماندهی سرهنگ صیاد شیرازی با اشرار مسلح جنگید و شجاعت بی نظیری ازخود نشان داد.

در فتح تپه میمک کلید پیروزیهای غرب بود که بیشترین مراحل ان به فرماندهی این جوان شجاع بود (۱۴ ماه درتیپ ۲۲ هوابرد درجبهه اهواز وسوسنگرد، ایلام دزفول) و سرانجام پس از ۱۶ ماه مبارزه دلیرانه در کلیه جبهه ها در جبهه خونین ابادان شهر حماسه ها و رشادتها با انفجار خمپاره مزدوران عراقی در تاریخ ۲۳ آذر سال ۶۰ با دلی شاد و چشمان باز به فریاد هل من ناصرا ینصرنی لبیک گفت و در اربعین حسینی درمیان مردم همیشه درصحنه تهران و کرج باشکوه خاص و کم نظیر تشیع و در گلزار گلگون کفنان امامزاده محمد حصارک بخاک سپرده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا