زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست

تا شهدا:حجت الاسلام علوی، وزیر اطلاعات در مراسم بیست و هفتمین سالگرد شهادت سردار شهید سید محمدباقر طباطبایی نژاد با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت و یادبود شهدا راه و آرمان این بزرگواران را در فرهنگ جامعه ماندگار می کند افزود: هر ملتی که از مرگ بترسد دستخوش تهدید دیکتاتورها و گرفتار ذلت و بیچارگی می شود و هر ملتی که از مرگ نهراسد در برابر قدرت ها، دشمنان و دیکتاتورها مقاومت می کند و عزت و بزرگواری خود را حفظ خواهد کرد.
وی گفت: سخن امام خمینی (ره) الگویی مهم برای جامعه اسلامی ماست که فرمود ملتی که شهادت دارد، اسارت ندارد. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و این ارزشی است که باعث عزت مداوم جامعه اسلامی و تعالی فرهنگ آن می شود.
حجت الاسلام علوی تأکید کرد: عزت امروز ملت ما ثمره شهادت افرادی مثل شهید طباطبایی نژاد است که اجازه ندادند چکمه های دشمن در خاک عزیز کشور ما ماندگار باشد و تنها راه عزت و پیروزی مداوم ایران اسلامی ادامه راه و آرمان های شهداست.
بنابراین گزارش، شهید سید محمدباقر طباطبایی نژاد در زمان دفاع مقدس جانشین قرارگاه نجف اشرف بود و در زمانی که حملات متحرک عراق علیه ایران اسلامی در اواخر جنگ وجود داشت این شهید بزرگوار از ارتفاعات چنگوله تا مرز ترکیه و عراق که در حفاظت منطقه عملیاتی قرارگاه نجف اشرف بود با تمام توان به دفاع از میهن اسلامی پرداخت و در عملیات کربلای یک، فتح مهران، حاج عمران، نفت شهر و قصر شیرین یکی از ارکان مهم عملیاتی دفاع مقدس بود. شهید سید محمدباقر طباطبایی نژاد پس از عملیات مرصاد در شمال عراق به درجه رفیع شهادت نایل شد.
در این مراسم سردار سرلشکر باقری، وزیر نیرو و جمعی از مقامات کشوری و لشکری و مردم شهید پرور حضور داشتند.
* شبستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا