اخبار

روی مزار شهدا گلدان نگذارید!

به گزارش تا شهدا؛ تعدادی از مادران شهدا از ممنوعیت گذاشتن گلدان روی مزار شهدای بهشت زهرا (س) خبر داده و با اعتراض می گویند: کارگران شهرداری گلدان های مزار شهدا را جمع می کنند!
 
بنابراین گزارش، مادران شهدا از سال های دفاع مقدس تاکنون انس ویژه ای با مزار فرزندان شهیدشان داشته اند و عمده حجله های شهدا در گلزار های شهدای سراسر کشور با ذوق و سلیقه همین مادران آراسته شده است که گلزار شهدای بهشت زهرا (س) نیز در این زمره است.
 
رهبر انقلاب در دیداری که از گلزار شهدای بهشت زهرا (س) داشتند تاکید کردند که تلاش شود شکل ظاهری گلزار شهدا حفظ شود.
 
حالا این مادران هر هفته برای شهیدشان چیزی می آورند. گاهی فقط گل و گلابی در دست دارند و گاهی هم برای دکور داخلی حجله شهیدشان قاب عکس و یا وسایلی تزئینی و معنوی به همراه دارند. باغچه های کنار مزار شهدا و گلدان هایی که کنار قبور وجود دارند هم نشان همین ذوق و سلیقه مادر شهداست.
 
سال گذشته برخی از مادران شهدا از سرقت شدن برخی وسایل حجله های شهدا خبر می دادند و حتی پیگیری قضایی هم کردند اما نه کسی بود بتواند دنبال کارشان را بگیرد و نه نتیجه ای در بر داشت. حالا مادران شهدا که در آستانه عید نوروز کم کم گل و گدان هایشان را روی مزار فرزند شهیدشان می چینند از جمع شدن گلدان ها توسط کارگران شهرداری معترض هستند.
 
هر چند سازمان بهشت زهرا(س) تاکنون از ممنوعیت گذاشتن گلدان روی مزار شهید خبری منتشر نکرده است اما آنچه در حال اتفاق است جمع شدن گلدان هایی است که مادران شهدا به هزار زحمت بر روی مزار فرزندان شهیدشان می گذارند!
 
امید است تا سازمان بهشت زهرا (س) که در موضوع سرقت وسایل حجله ها اقدامی انجام نداد حداقل برای گلدان های مادران شهدا چاره ای بیاندیشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا