رونمایی از یادمان شهدای گمنام چابکسر شهرستان رودسر

به گزارش تا شهدا؛ امام جمعه چابکسر روز شنبه ۲۱ آذر در این مراسم در سخنانی، امنیت کنونی کشور را مرهون و مدیون خون پاک و مطهر شهدا دانست که باعث سرافرازی ایران اسلامی شده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمود کشاورز قاسم آبادی افزود: این شهدا امروز باعث قوام و پایداری نظام جمهوری اسلامی شده اند و ما هم وظیفه داریم راه آنان را که راه عزت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی است، ادامه دهیم تا به سعادت در دنیا و آخرت برسیم.
بخشدار چابکسر نیز در این مراسم با اشاره به تدفین دو تن از شهدای گمنام در محل پارک شهید انصاری این شهر اظهار کرد: پیکر این دو شهید بزرگوار در مهرماه سال ۹۲ در این شهر تشییع و در محل پارک شهید انصاری به خاک سپرده شدند.
حسین رمضانخواه سن این دو شهید گرانقدر را یکی ۱۹سال و دیگری ۲۰ سال اعلام کرد که در منطقه عملیاتی فاو به شهادت رسیده اند.
وی در مورد روند اجرا و ساخت یادمان این شهدای گمنام اضافه کرد: ساخت این طرح بصورت اسکلت فلزی در ابعاد هفت در هفت به ارتفاع شش و نیم متر انجام شده که برای احداث آن ۹۰۰میلیون ریال اعتبار از محل مشارکت های مردمی، بخشداری و شورای اسلامی بخش و شهرداری تامین و سرمایه گذاری شده ضمن اینکه زمان اجرای طرح تا تحقق آن، یک سال بوده است .
بخشدار چابکسر سازه این طرح را در چهار رنگ مشکی، سفید، لاجوردی، فیروزه ای هفت رنگ و فیروزه ای اعلام کرد که معنای آن این است که شهید از تاریکی زمین به سفیدی و پاکی روح رسیده و به روضه رضوان که کاشی هفت رنگ است و در نهایت قرب به شهود حق، که با شش اسم اسمای خداوند مزین شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا