اخبار

رونمایی از یادمان دو شهید انقلاب در گلزار شهدا

به گزارش تا شهدا؛ همزمان با دهه مبارک فجر و در آستانه سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از یادمان شهیدان طیبه واعظی دهنوی و فاطمه جعفریان رونمایی می شود.
مراسم رونمایی از یادمان این دو شهید انقلاب، روز پنج شنبه ۱۵ بهمن ماه  در قطعه  39 گلزار شهدای بهشت زهرای تهران و با حضور سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران  برگزار خواهد شد.
گفتنی است شهید طیبه واعظی دهنوی در سال ۱۳۳۷ به دنیا  آمد وی در سال ۱۳۵۰ با پسر خاله مجاهدش ابراهیم جعفریان ازدواج نمود و همگام با او به مبارزه علیه ظلم رژیم پهلوی پرداخت.
شهید واعظی به خاطر مبارزه با شاه و تحت تعقیب بودن همسرش از سال ۱۳۵۴ به زندگی مخفی روی آورد او در  30 فرودین ۱۳۵۶ پس از دستگیری همسرش دستگیر شد. طیبه و همسرش پس از دستگیری، یک ماه تمام زیر سخت ترین شکنجه ها قرار می گیرند و سرانجام در سوم خرداد سال  1356 زیر شکنجه به شهادت می رسند.
شهید  فاطمه جعفریان نیز  در ۱۵ سالگی با برادر شهید طیبه واعظی دهنوی ازدواج نمود وی در پاییز سال ۱۳۵۵ همراه با همسرش به تبریز هجرت کرد چند ماه بعد خانه تیمی آنها در تبریز مورد محاصره مزدوران امنیتی رژیم ستم شاهی قرار گرفت.
شهید جعفریان پس از ساعت ها مقاومت و پرتاب نارنجک به سوی دشمن، در حالیکه ۱۷ سال بیش نداشت توسط مزدوران ساواک به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا