رونمایی از کتاب " همه مردان خانواده " در اردبیل

تا شهدا؛ در مراسم بزرگداشت حماسه آزاد سازی سوسنگرد آیین رو نمایی از کتاب " همه مردان خانواده " زندگینامه و خاطرات شهید والامقام صدیف باقر پور نیاری و دو فرزند شهیدش شامگاه روز گذشته سه شنبه ۲۶ آبانماه ۹۴ با حضور سردار فتح الله جعفری از فرماندهان سپاه ، استاندار ، مدیرکل بنیاد ،مدیران و مسئولین اداری ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، جمعی از پیشکسوتان ، رزمندگان  و خانواده های معظم شاهد و ایثارگر در سالن ولایت سپاه برگزار شد .
آیت اله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در مقدمه این کتاب با اشاره به اقتضائات بزرگ خطه "نیار" که مهد انسان های بزرگ با افکار و اعتقادات و همت های بلند همچون مرحوم مقدس اردبیلی  بوده است می نویسد : " خانواده باقرپورنیاری که پدر با خون خود و خون دو فرزند شهیدش نهال انقلاب اسلامی را سیراب می کند ، حجت و سند و هویت بلند این خطه مبارک است پدری که اول دو فرزندش به مقام شهادت نائل می شود و سپس خودش به شهادت می رسد . نیار عزیز به برکت خون چنین شهدای بزرگوار ی همچنان انقلابی و حماسی خواهد ماند و شخصیت های  بزرگ از این خطه زینت بخش تاریخ ایران عزیز خواهد بود ."
شهید معظم صدیف باقر پور نیاری به عنوان پدر خانواده و شهیدان والامقام جعفر و مجید فرزندان گرامی وی ،همه مردان یک خانواده هستند که در راه دفاع از اسلام و قرآن حسین وار به فیض عظیم شهادت نائل آمدند.
اولین شهید خانواده شهید جعفر باقرپورنیاری است او در هشتم آذر ماه سال ۱۳۶۰ در عملیات غرور آفرین طریق القدس حضور می یابد . او از اولین رزمندگانی است که با همرزمانش وارد شهر بستان می شود. و بعد از  مقاومت و نبرد بی امان با مزدوران بعثی صبح روز چهارم عملیات به فیض عظیم شهادت نائل می شود .
شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان برابر با ۲۳ تیرماه سال ۱۳۶۱ است . عملیات رمضان با رمز مقدس یا صاحب الزمان ادرکنی آغاز می شود . مجید باقر پور نیاری در این عملیات حضور دارد و بمدت ۹ شبانه روز در شرایطی سخت و تنی مجروح دوشادوش همرزمانش با دشمن می جنگند او با دیدن مظلومیت رزمندگان در آن میدان جنگ نابرابر صحنه عاشورا در نظرش مجسم می شد چرا که خودش هم در روز عاشورا بدنیا آمده بود در این هنگامه ترکش گلوله خمپاره او را به مولایش امام حسین علیه السلام ملحقق کرد و بدین ترتیب شهادت دومین پسر خانواده هم رقم می خورد .
 بیستم فروردین ماه سال ۱۳۶۲ است عملیات والفجر یک  با رمز مقدس یا الله یا الله یا الله آغاز شده است  صدیف باقرپور نیاری علیرغم خواست فرمانده در عملیات شرکت می کند . روز پنجم عملیات است او بی محابا و مکحم و استوار و جان برکف با همرزمانش به سوی دشمن پیش می رود . مدت ها بود که دلش برای جعفر و مجید پسران شهیدش تنگ شده بود و گو اینکه می خواست هرچه زودتر بچه هایش را در آغوش بگیرد . در این حین انبوهی از ترکش های خمپاره روح پاک و بی قرارش را از قفس تن رهایی می بخشد و جبهه های خون و شهادت عروج پدر و  آخرین مرد خانواده را شاهد می شود .
کتاب همه مردان خانواده زندگینامه و خاطرات شهیدان باقر پوری نیاری است که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل در ۱۳۶ صفحه تهیه شده و نوبت چاپ آول آن با شمارگان ۱۰۰۰ جلد در بهار سال ۱۳۹۴ انتشار یافته است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا