رونمایی از کتاب زندگی‌نامه سرداران شهید محمدباقر و محمدحصاری در نیشابور

به گزارش تا شهدا به نقل از فارس از نیشابور؛ سیدعلی اکبر حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم اربعین سرداران شهید محمدباقر و محمد حصاری ۲۹ شهریور ماه بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد باقرالعلوم نیشابور با رونمایی از کتاب زندگی‌نامه و خاطرات سرداران شهید حصاری، سه مستند تلویزیونی، سایت و خیابان با حضور مسئولان کشوری و لشکری و مردم شهیدپرور شهرستان نیشابور برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: مراسم رونمایی از کتاب زندگی‌نامه و خاطرات سرداران شهید محمدباقر و محمد حصاری با عنوان "آن روزها رفتند" و همچنین رونمایی از سه مستند تلویزیونی با عنوان "ریحانه"، "پدربزرگ"، "سلام داداش" با همکاری صدا و سیما و گروه مستندساز روایت فتح برگزار می‌شود.
حسینی خاطرنشان کرد: برای زنده نگه‌داشتن رشادت‌ها و ایثارگری‌های این بزرگواران خیابان سرداراران شهید حصاری با حضور مسئولان کشوری و لشکری و مردم شهیدپرور استان خراسان رضوی همزمان با اربعین این شهدا رونمایی می‌شود، همچنین در همان روز سایت سرداران شهید محمد باقر و محمد حصاری به آدرس shahidanhesari.ir رونمایی می‌شود.
وی به مختصری از زندگی‌نامه سرداران شهید محمدباقر و محمد حصاری اشاره کرد و عنوان داشت: شهید محمدباقر حصاری فرمانده گروهان یکم گردان سیف الله از لشکر ۵ نصر (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) بود که در سال ۱۳۱۵ در روستای الاجگرد نیشابور به دنیا آمد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور اظهار داشت: همچنین شهید محمد حصاری فرمانده گردان امام حسین (ع) لشکر ۵ نصر (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) در سال ۱۳۲۰ در روستای الاجگرد نیشابور به دنیا آمد.
این شهیدان در ۲۲ اسفندماه سال ۶۳ در عملیات بدر مفقود‌الاثر شدند و پس از گذشت ۳۱ سال، مرداد ماه امسال به میهن اسلامی بازگشتند و در نیشابور به خاک سپرده شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا