اخبار

رونمایی از کتاب «از خامنه تا خرمشهر»

به گزارش تا شهدا؛ "از خامنه تا خرمشهر" خاطرات خودنوشت " اسماعیل مشنقی" است که به سال ۱۳۹۴ توسط انتشارات سوره مهر و با همکاری حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی منتشر شده است.

نویسنده این اثر خاطرات گردان ۴ از گردان‌های پادگان ولی‌عصر را بازگو می‌کند که بعدها این گردان‌ها هسته‌ی اولیه‌ی تشکیل تیپ محمد رسول‌الله بودند. اسماعیلی در این اثر غلاوه بر روایت اتفاقات دوران کودکی و خاطرات‌شان از انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس، سعی نموده، خاطرات چهره‌های سرشناس دوران دفاع مقدس از جمله شهید بروجردی، شهید همت و حاج‌احمد متوسلیان را نیز به تصویر بکشد.
این آیین با حضور نویسنده اثر (اسماعیل اسماعیلی)، حسن میلانی (رییس حوزه هنری استان) رضا قلیزاده (معاون ادبیات اداره کل حفظ آثار استان)، محمد قاسمی‌پور (مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری) احد گودرزیانی (کارشناس و منقد) و جمعی از نویسندگان و رزمندگان دوران دفاع مقدس برگزار گردید و سپس کتاب مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
گفتنی است نویسنده‌ی کتاب متولد سال ۱۳۳۴ روستای "مشنق" از توابع شهرستان شبستر است و در سال ۱۳۸۸ از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازنشسته شده است.
""
* دفاع پرس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا