روحیه شهادت طلبی ریشه در اعتقادات مسلمانان دارد

به گزارش تا شهدا؛ پنجمین یادواره ۴ شهید طلبه شهرستان گرمه به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه پاسداران این شهرستان و با حضور مردم، مسئولین و خانواده معزز شهدا برگزار شد.
حجت الاسلام گرمابی در این مراسم شهدا را انسان های برجسته و بزرگی خواند که در حساس ترین شرایط انقلاب با حضور همه جانبه خود در عرصه دفاع مقدس ماندگارترین حماسه ها را خلق کردند.
وی گفت : شهدا سرمایه های گرانبهای انقلاب اسلامی و مایه عزت و اقتدار کشور هستند .
حجت الاسلام گرمابی توجه به سیره شهدا و عمل به راه و رسم ایشان را بهترین راه برای نهادینه کردن سبک زندگی شهدا دانست و گفت : دشمنان از ابتدای انقلاب و به ویژه بعد از دوران دفاع مقدس سعی کرده اند با ترفندهای مختلف از جمله هجمه های گسترده فرهنگی زمینه رشد و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را از بین ببرند و روحیه جهاد و مقاومت را در دل و ذهن جوان ایرانی بخشکانند .
وی گفت : روحیه شهادت طلبی و مجاهدت در راه خدا برگرفته از آموزه های دینی و تاکیدات مکرر قرآن کریم است و ریشه در اعتقادات مسلمانان دارد و این متفاوت است با یک اقدامی که منشأ شکل گیری آن تنها هوی و هوس است .
حجت الاسلام گرمابی ادامه داد : چرا دشمنان از نام شهید و یاد شهید واهمه دارند و در طول این سالها سعی کرده اند نام و یاد شهید را به انزوا بکشانند؟ این سوال تنها یک پاسخ دارد و آن عبارت است از اینکه شهدا به تعبیر قرآن کریم زنده اند و ما بارها و بارها کمک و مدد شهدا را در طول سال های بعد از دفاع مقدس درک کرده ایم و اعتقاد به همین حقیقت است که علی رغم خواست دشمنان و مستکبران مردم ما شهادت طلب و مشتاق مجاهدت در راه خدا هستند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا