روحانی: پاسداری و ادامه راه شهدا وظیفه ای همگانی است

تا شهدا: حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار خانواده شهیدان قمی که ۴ عضو خانواده خود را در دوران دفاع مقدس و مادر خود را نیز در حادثه به شهادت رساندن حجاج ایرانی در سال ۶۶ تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده بودند، اظهار داشت: شما خانواده بزرگ و پرافتخاری هستید که ۵ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اید.
رییس جمهور گفت:این ایمان و اعتقاد پدر و مادر شما بود که چنین فرزندانی تربیت کرد که همه آنها، چه آنها که شهید شدند و چه شما که در کنار ما هستید، مایه خیر و برکت برای عامه مردم بوده اید. شما عالم و خادم به ملت و علاوه بر اینها صابر هستید و اجر شهادت برای شما هم ثبت خواهد شد.
روحانی با تاکید بر اینکه همگان باید برای پاسداری و ادامه راه و مسیر شهدا تلاش کنند، خاطر نشان ساخت: ملت ایران چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن و از جمله در سال های اخیر در مصاف خود با دنیا بر سر دفاع از حقوق خود در زمینه هسته ای تنها بود و هیچ پشتوانه ای نداشت و پیروزی این ملت در همه مصاف ها با مستکبرین نشانه آن است که همواره از عنایت و لطف خدا بهره مند بوده است.
شهیدان حسن، علی و ولی الله ۳ فرزند مرحوم حاج حسین قمی و شهید وحید قمی فرزند شهید حسن قمی، در جبهه های حق علیه باطل به فیض شهادت نائل آمدند.
حسن قمی در شهریور سال ۵۹ به عنوان فرمانده سپاه بوکان از سوی ضدانقلاب به شهادت رسید و پس از وی برادرش علی در همان سال ۵۹ و در حصر آبادان به فیض شاهد نائل آمد. پس از این دو برادر، شهید وحید قمی فرزند شهید حسن قمی نیز در سن ۱۵ سالگی در منطقه پیرانشهر به شهادت رسید. ولی الله قمی سومین فرزند مرحوم حاج حسین قمی نیز در سال ۶۷ به فیض شهادت نائل آمد. همچنین مادر خانواده نیز در سال ۶۶ و در فاجعه کشتار حجاج بیت الله الحرام به شهادت رسید
حجت الاسلام محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و محمد قمی که چندین دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است، فرزندان دیگر مرحوم حاج حسین قمی هستند.
در اين ديدار که حسين فريدون دستيار ویژه رييس جمهوري و حجت الاسلام  شهيدي معاون رييس جمهوري در امور ايثارگران و رييس بنياد شهيد نیز حضور داشتند، لوح تقديري به رسم يادبود از سوي دکتر روحاني به خانواده اين شهيدان تقديم شد.
اهالي محل پس از خروج روحاني از منزل شهيدان قمی به استقبال رييس‌ جمهوري رفته و براي دولت تدبیر و امید آرزوي موفقيت کردند.
* مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا