روایت یک شهید اروپایی که شیعه شد

تا شهدا؛ «کمال کورسل» یکی از شهیدانی است که حرف برای گفتن زیاد دارد. او یک تفاوت عمده با همه شهدای هشت سال دفاع مقدس دارد. کمال تبعه  فرانسه و مسلمانی سنی مذهب بود که طی تحقیقات شخصی خود شیفته مذهب تشیع و خاندان علی (ع) شد. به همین جهت مذهب شیعه را به همراه نام کمال برای خود برگزید.

اینچنین انسان شیفته و حقیقت طلبی بیشتر از هر کسی طعم شیرین شهادت را می فهیمد. چرا که اساس شیعه بر مفهوم شهادت بنا شده و هر کسی که ادعای تشیع داشته باشد و فهمی از شهادت نداشته باشد، شیعه نیست.

«کمال کورسل» نمی توانست ادعای شیعه بودن بکند اما طعم شهادت را نچشیده باشد. به همین جهت با دل کندن از زندگی در فرانسه و گام نهادن در جبهه های حق علیه باطل پس از شهادت در عملیات مرصاد، پیکر مطهرش در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) قم به خاک سپرده شد.  او  اولین شهید اروپایی جبهه های جنگ شد و نام خود را برای همیشه در تاریخ جاوادنه کرد.

روایت شگفت انگیز زندگی این شهید  با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موسسه مالی و اعتباری کوثر استان قم تدوین و چاپ شد.

کتاب «کمال کورسل» پس از ماه‌ها پژوهش و تحقیق توسط سید محمد صادق حسینی مقدم، در ۴۲ موضوع و ۸۸ صفحه شامل متون و تصاویری مربوط به شهید، تدوین شد و با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم و موسسه مالی و اعتباری کوثر در بهار ۹۳ برای اولین بار به زیور طبع آراسته گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا