رعايت حجاب سفارش شهيد مجتبي نوري به خواهرانش

تا شهدا؛ مادر بزگوار اين شهيد وارسته از اعزام هاي سه و چهار نوبته مجتبي به دفاع مقدس سخن ها دارد و مي گويد: فرزندش متولد ۱۳۴۷ بود و سال ۱۳۶۱ در عمليات بيت المقدس و آزادسازي خرمشهر به لقاءالله پيوست .

ˈخديجه ملكيˈ افزود: مجتبي كلاس دوم راهنمايي بود كه نبرد با دشمنان متجاورز به كشور را اولويت اول و سپس تحصيل ترجيح داد و با اصرار به مسوولان بسيج خمين عازم جبهه شد .

وي ادامه داد: مجتبي نوري در بخش فرهنگي بسيج خمين فعاليت داشت و به سبب كوشايي در جمع آوري كمك براي جبهه ها، كاركنان بسيج اجازه رفتن به جبهه را به او نمي داند و از او مي خواستند با وجود سن كم، بهتر است پشت جبهه فعاليت داشته باشد.

مادر شهيد اظهار كرد: زماني كه موفق به اجازه از مسوول خود شد بسيار شاد به خانه آمد غسل شهادت كرد و همراه ساير دوستانش به جبهه رفت.

وي گفت : مجتبي در سفر سوم و يا چهارم به جنگ بود كه با شركت در عمليات آزاد سازي خرمشهر، روح جاودانش را نيز از تن خاكي آزاد كرد و به خيل يكهزار شهيد خمين پيوست و مرا يك عمر داغدار نبودش كرد.

مادر شهيد نوري در ادامه گفت: مجتبي سه خواهر و دو برادر دارد و وقتي مجتبي شهيد شد بعد از چند سال در زمان جنگ خدا به ما فرزندي داد و براي ما نگهداري مجتبي شهيدم نام فرزندم را مجتبي گذاشتم كه ياد شهيدم را زنده نگه مي دارد.

شهدا با ˈعِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَˈ به مرتبه اي در بارگاه باري تعالي قرار گرفتند كه سن و سال نتوانست مجاهدت در راه خداوند را براي آنان در چارچوب سن اسير كند و از ديار و زادگاه بنيانگذار جمهوري اسلامي شهيد ˈمجتبي نوريˈ با ۱۴ سال سن شربت شهادت نوشيد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا