اخبار

رسیدن به مقام شهادت، اوج بندگی است

به گزارش تا شهدا؛ سیدمصطفی کشفی ضمن تجلیل ازایثار و فداکاری‌های خانواده معظم شهیدان افزود: خانواده شهدا، فرزندان برومند خود را درزمانی که کشور به آنها نیاز داشت در راه اسلام و انقلاب تقدیم کردند و این اجری بی‌پایان درنزد خدای متعال خواهدداشت.
رئیس بنیاد ساوه گفت: مردم ایران قدردان ایثار و فداکاری شهدا و خانواده‌های معزز آنان هستند و می‌دانند اگر این ایثارها نبود کشور و انقلاب حفظ نمی‌شد.
وی افزود: امیدواریم خداوند به ما خادمان شهدا توفیق دهد تا بتوانیم ادامه دهنده راه شهیدان عزیزمان باشیم.
امام جمعه شهرستان نیز دراین دیدار ضمن تاکید بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و تداوم راه و هدف و آرمان آنها برلزوم ترویج فرهنگ شهید و شهادت و ایثار و فداکاری در جامعه و انتقال آن به نسل‌های آینده تاکید کرده وگفت: عشق به امام و شهادت و همچنین معنویت و شجاعت آنها از جمله‌ ویژگی‌های شهیدان بود.
حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی افزود: شهيدان ما با ايثار و از خود گذشتگي خود عزتمندي و زندگي با شرافت را براي كشور ما به ارمغان آوردند و ما بايد باپيروي ازشهداي عزيزمان رهرو راه راستين آنها باشيم.
معاون استاندار وفرماندار ساوه نیز دراین جلسه شهدا رانمونه کامل ایثار و مقاومت برشمرد که علیرغم داشتن همسروفرزند درزمان نیاز کشور به جبهه‌ها شتافتند و بانثار خون خود باعث سربلندی ایران شدند و اشاره کرد: اگر رشادت، ایثار و جانفشانی شهدا و ایثارگران درطول انقلاب و دفاع مقدس نبود، هیچیک از ما اینچنین درآسایش نبودیم  و این امانتی است که این عزیزان به ما سپرده‌اند.
محمد بهاروند باتأکید برگسترش فرهنگ ایثار و شهادت درجامعه گفت: گرامیداشت یاد شهدا زنده نگهداشتن جامعه است، چراکه شهید زنده است و از آنجائیکه شهید زنده است اگر بخواهیم جامعه را زنده نگه داریم باید با نام و راه و آرمان شهید کارکنیم.
دراین دیدار والدین شهدا نیز به بیان خاطراتی از سجایای اخلاقی و رشادت‌های فرزندان شهید خود پرداختند.
گفتنی است این دیدار روز سه شنبه  13بهمن ۹۴ در روستای یل‎آباد بخش مرکزی ساوه باحضور عده‎ای از مسئولان شهرستان انجام شد.
شهید اکبر آخوندی سال ۶۶ درمنطقه سومار و شهید سیدابوالفضل شریفی درسال ۶۷ درمنطقه مهران به شهادت رسیدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا