اخبار

رسانه ها نقش تعيين كننده اي در ترويج فرهنگ ايثار و شهادت دارند

به گزارش تا شهدا؛ عباسعلي رضايي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران ۱۶ اسفند ماه در نشست خبري با اصحاب رسانه استان كه به مناسبت ۲۲ اسفند سالروز تاسيس بنياد و هفته بزرگداشت شهدا در نمازخانه اين اداره كل برگزارشد ضمن تسليت ايام فاطميه(س)، گفت: ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد در سال ۱۳۵۸ به فرمان تاريخي بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني( ره) از سال ۸۴ به روز بزرگداشت شهدا نام گرفته است.
رضايي با تاكيد بر ترويج فرهنگ ايثار و شهادت اظهارداشت: شهدا با نثار خون مطهر خود، تعالي را براي آحاد جامعه اسلامي به ارمغان آورده و سيره اولياي الهي را نهادينه ساختند. شهدا از والاترين انسان هاي عصر خود به شمار مي رفتند و خدامحوري، ولايت پذيري، ولايت مداري، پرهيز از دنيا طلبي و تقواي الهي، بصيرت و كمال جويي از ويژگي هاي بر جسته شهداي عزيز به شمار مي رود و حضرت امام حسين(ع) شهادت را غايت سعادت بشري مي دانستند.
مدير كل بنياد مازندران با اشاره به ده هزار و ۴۰۰ شهيد استان، گفت: رسانه ها نقش تعيين كننده اي در ترويج فرهنگ ايثار و شهادت دارند  و مي توانند فرهنگ جهاد،مقاومت و پايداري را به شكل مطلوب تري به نسل هاي جامعه اسلامي منتقل کنند.
 وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید وصایاي شهدا را پررنگ کنند، افزود: تاکید بر تبعیت از رهبری، برپایی نماز اول وقت و نماز شب و رعایت حجاب از موضوعات مشترک شهدا بود.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگر مازندران با بیان اینکه خدمات بنیاد نباید برزبان بیاید، تصریح کرد: ما برای جانبازان و خانواده شهدا که هستی خود را در راه نظام اسلامی داده‌اند هر چه خدمات ارائه دهیم کم است.
رضايي با اشاره به برنامه هاي روز بزرگداشت شهيد در استان، اظهارداشت: حدود ۵۰ برنامه ويژه ۲۲ اسفند و هفته بزرگداشت شهدا در سطح استان به مرحله اجرا در مي آيد.
 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه امروز در تمامی مدارس شاهد زنگ شهید نواخته می شود، گفت: ۱۷ اسفندماه برنامه افتتاح ۵ گلزار شهدا در سوادکوه، جویبار، بابل و دو گلزار شهدا در  آمل انجام می‌شود. استان مازندران داراي هزار و ۵۹۴ گلزار شهيد است كه تا کنون ۴۸ درصد از اين گلزارها در سطح استان ساماندهی شد.
رضایی افزود: ديدار با خانواده هاي معزز شهدا و ايثارگران، برگزاري مسابقات قرآني، اعزام پيام آوران ايثار به مدارس، مراسم ايام فاطميه (س) درحسينيه هاي شهدا، برگزاري مسابقات ورزشي فوتسال كاركنان و جلسه شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در استانداري از ديگر برنامه هاي هفده اسفند است.
وي با اشاره به غرس نهال به ياد شهدا اظهار داشت: همزمان با هفته شهيد به ياد ده هزار و ۴۰۰ شهيد مازندران غرس نهال در سطح استان انجام مي شود.
رضايي به اختتاميه كنگره ۲ هزار شهيد دانش آموز مازندران اشاره كرد و گفت: اين كنگره ۲۰ اسفند ماه جاري در اردوگاه دانش آموزي بادله ساري برگزار خواهد شد.
مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران با اشاره به عطر افشاني مزار شهدا، اظهار داشت: به منظور تجديد ميثاق با شهدا در روز ۲۲ اسفند مراسم عطر افشاني و گلباران مزار شهداي استان با حضور مديران و كاركنان ادارات استان و شهرستاني در گلزار شهدا برگزار مي شود.
رضايي افزود: مراسم تجليل از مادران، همسران و دختران شاهد، اجراي تئاتر خياباني، رونمايي كتاب، ويزيت مردم توسط پزشكان طرح پايش سلامت، سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه، ارسال پيامك، نصب بنر با مضامين ايثار و شهادت در فضاي شهري و ادارات از  جمله ده‌ها برنامه هفته گرامیداشت شهدا از روز شنبه ۱۵ تا ۲۲ اسفند است.
این مسئول یادآور شد: ۳۷۹ هزار و ۷۹۸ برگ وصیت‌نامه و زندگینامه شهدا در مازندران جمع آوری شد.
در پايان اين نشست خانه مطبوعات استان به نمايندگي اصحاب رسانه با اهداي لوح تقدير از مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران به دليل تعامل رسانه اي قدرداني كردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا