اخبار

رسانه ها معرف فرهنگ ایثار و شهادت باشند

به گزارش تا شهدا؛ مراد روشنی در نشست خبری «روز بزرگداشت شهدا» که روز سه شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ برگزار شد، گفت: کار ویراستاری وصیت نامه های شهدا به اتمام رسیده و همزمان با هفته شهدا این وصیت نامه ها در آموزشگاه های سطح استان رونمایی می شوند.
روشنی با تاکید بر اینکه ملت ایران باید راه و روش شهدا را به عنوان الگو و اسوه در زندگی خود قرار دهند، افزود: هر شهید با نوشتن وصیت نامه حقانیت دفاع از این آب و خاک را برای ما روشن کرده است و ما نیز باید ادامه دهنده این راه باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره بر شش هزار و ۳۱۴ شهید استان لرستان بیان کرد: موثرترین فرهنگ در زندگی ما باید فرهنگ ایثار و شهادت و وصیت نامه همین شهدا باشد.
وی دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار لرستان را از دیگر برنامه های هفته شهدا خواند و اضافه کرد: برگزاری همایش پیاده روی و همایش بسیج ادارات، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه در استان، قرائت وصیت نامه شهدا در شوراهای اداری استان و غبار روبی گلزار شهدای سراسر استان را از دیگر برنامه های هفته شهید سال جاری نام برد.
مراد روشنی با اشاره به برنامه تکریم ۱۰ هزار خانواده شهید در سال جاری،  یادآور شد: بر اساس این برنامه تا امروز نه هزار و ۳۵۰ دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در سطح استان انجام شده که با توجه به چند روز پایانی سال این برنامه به صورت کامل محقق خواهد شد.
وی گفت: این اداره کل با تمام تلاش تحقق ۲۰ درصد بودجه فرهنگی ادارات سطح استان برای اختصاص این بودجه به فرهنگ ایثار وشهادت را در لرستان پیگیری خواهد کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران لرستان با اشاره به طرح ساماندهی قبور شهدا در سراسر کشور اظهار کرد: ۷۵ درصد این طرح در استان لرستان به اتمام رسیده و با توجه به توافقات انجام شده با قرارگاه خاتم النبیا (عج) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در صورت جذب اعتبار این طرح تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.
وی با اشاره به حل مشکل بیکاری فرزندان خانواده شهدا و ایثارگران لرستان گفت: در سال جاری ۲۱۴ نفر استخدام رسمی و ۷۴ نفر تبدیل وضعیت در ادارات دولتی انجام شده است. همچنین سال گذشته نیز با همکاری بخش خصوصی ۳۰۰ نفر در این بخش مشغول به فعالیت شده اند با راه اندازی طرح تاکسی بیسیم استان نیز ۵۶ شغل برای فرزندان این خانواده ها ایجاد شده است.
روشنی با تاکید بر اهرم های تشویقی برای کارگاه هایی که زمینه اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگر لرستان را فراهم می کند گفت: کارگاه هایی که اقدام به این کار نمایند حق بیمه این افراد به مدات پنج سال توسط بنیاد واریز واز یک ونیم درصد مالیات بر درآمد نیز معاف خواهند شد.
وی ادامه داد: کار فیزیکی مرکز توانبخشی بنیاد شهید وامور ایثارگران لرستان نیز به اتمام رسیده و در اوایل سال آینده تجهیزات ان خریداری و نصب می شود. در حال حاضر نیز پیگیر جذب اعتبار برای ساخت هتل این مجموعه هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا