رسالت شهدا را فراموش نکنیم

به گزارش تا شهدا از جنوب استان تهران، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران در پی شناسایی شهید گمنام مدفون در قرچک پیامی صادر کرد.

در این پیام آمده است: امروز نام شهدا زینت‌بخش تمام شهرهای کشورمان است و این شهدا که به عشق امام و انقلاب و اسلام، کشور اسلامی ما را در برابر بسیاری از هجمه‌های فرهنگی غرب و دشمنان ایران اسلامی بیمه کرده و خواهند کرد.

در بخش دیگری از این پیام تاکید شد: امروز خانواده شهید مهرآیی که با دیدن فرزندشان پس از ۳۲ سال قادر به سخن گفتن نبودند، ۳۲ سال انتظار کشیدند تا امروز فرزند شهید خود را ببینند و به وجود او افتخار کنند، آری افتخار ایران اسلامی ما امروز لاله‌های گلگون‌کفنی همچون مهرآیی‌ها هستند و ما به برکت وجود این دلیر مردان است که در آسایش و امنیت زندگی می‌کنیم.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران ادامه دادن راه امام (ره) و شهدا را وظیفه آحاد ملت و مسئولان دانست و عنوان کرد: دو کلید واژه اصلی در وصیت نامه شهدا پیروی از ولایت  فقیه و نیز امر به معروف و نهی از منکر و حجاب زنان و دختران این مرز و بوم اسلامی است،این کلید واژه‌ها مسئولیت هر مدیر در کشور و هر فرد ایرانی را افزایش می‌دهد که با هر مناسبتی مانند تشییع پیکر این شهدا، یادواره‌های شهدا و یا شناسایی این لاله‌های گلگون باید کلید واژه‌های مورد نظر این عزیزان را مرور کنیم و با آن‌ها تجدید میثاق کنیم.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران در انتها شناسایی شهید حمیدرضا مهرآیی را به خانواده معظم آن شهید تبریک و تسلیت گفت.

این گزارش حاکی است، آزمایشات DNA صورت گرفته بر بدن پاک و مطهر شهید که در عملیات تفحص صورت گرفته در سال ۸۶ با مشخصات خانواده تطبیق داده شده و این شهید سرافراز شناسایی شد.

پیکر پاک و مطهر این شهید سرافراز متعلق به شهید حمید مهرایی است که در سال ۱۳۶۱ و در عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود.

خانواده این شهید سرافراز پس از شناسایی فرزند خویش، شامگاه سه‌شنبه با حضور در گلزار شهدای گمنام منطقه زیباشهر شهرستان قرچک پس از ۳۲ سال دوری کنار هم رسیده و اشک شوق وصل سردادند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا