اخبار

رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس جوانمردی خود را ثابت کردند

تا شهدا؛ سردار مجید مشایخی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در دومین همایش یادواره ۳۴ شهید ورزشکار شهرستان بندر انزلی با گرامیداشت یاد شهدای ورزشکار و سالروز جهان پهلوان تختی، اظهار کرد: پهلوانی همواره وجود داشته و در دوران دفاع مقدس قهرمانان رفتند که پهلوان شوند.
وی با بیان اینکه حماسه پهلوانی لشکر قدس گیلان در دوران دفاع مقدس تداوم یافت، تصریح کرد: بخشی از قهرمانان در میدان مبارزه بودند که پهلوان شدند.
فرمانده دوران دفاع مقدس اعزام کاروان یک‌هزار کامیون به جبهه‌ها در دوران دفاع مقدس را از یادگاری‌های مرحوم آیت‌الله احسان‌بخش عنوان کرد و ادامه داد: بزرگ‌ترین جنایت‌ها را بر سر اسلام ناب و طرفداران آن آوردند و هنوز هم می‌آورند و زمانی که فریاد بزرگان بلند می‌شود انعکاس داده نمی‌شود.
وی با اشاره به اینکه استکبار به دلیل حق‌گویی بر ما می‌تازد، اضافه کرد: دشمن برای خاموش کردن ندای حق‌طلبی تمام تلاش خود را انجام می‌دهد و در عراق، سوریه، یمن و… علیه بیداری اسلامی تلاش می‌کند اما ندای اسلام در منطقه گسترش پیدا کرده‌است.
مشایخی افزود: رزمندگان ما در دفاع مقدس جوانمردی خود را ثابت کردند تا به اسلام، انقلاب و مملکت آسیبی وارد نشود و با جانفشانی ماندگار شدند.
وی با اشاره به ترفند دشمنان علیه انقلاب اسلامی، تصریح کرد: ما به جرم دفاع از اسلام مجرم هستیم که ابرقدرت‌ها بر ما می‌تازند و در طول انقلاب تمام تلاش خود را به‌کار گرفتند اما نتیجه نداد و جنگ را آغاز کردند.
رئیس هیئت ورزش‌های سه‌گانه استان تهران با بیان اینکه با آغاز جنگ قهرمانان رفتند و جان خود را فدا کردند و ماندگار شدند، گفت: تمام توطئه‌ها، فشارها و هجمه‌ها تداوم‌دار بوده و امروز همه می‌دانند جرم واقعی ما دفاع از اسلام و انقلاب، مبارزه با نژادپرستی، احیای سنت پیامبر، عمل به دستورات قرآن کریم و پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین، سوریه، عراق و… است.
وی با تصریح بر اینکه مردم ما پای اصول و اعتقادات و اهداف انقلاب ایستاده‌اند، خاطرنشان کرد: مردم فرزندان خود را در این راه فدا می‌کنند و هنوز نیز آنها را به کرانه‌های دور می‌فرستند تا از انقلاب اسلامی دفاع کنند.
مشایخی مقام معظم رهبری را پرچمدار مسیر امام (ره) دانست و اظهار کرد: دفاع از اسلام جرم ملت ایرانی است زیرا سنت پیامبر (ص) را احیا و به دستورات قرآن کریم عمل کردند.
وی بیرون راندن جهان‌خواران از کشور را از دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: افتخار عدالتخواهی و اسلام‌خواهی برای ملت ایران به تثبیت رسیده و دشمن تلاش می‌کند وحدت را در کشور و بین مسلمانان تضعیف کند.
فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه در عراق با حکم مرجع بزرگ مردم پای کار آمدند و جلوی پیشرفت تروریست را گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که شیعیان را به ولایت‌مداری هدایت کرده‌است.
وی با بیان اینکه وحدت و ولایت‌پذیری رمز پیروزی است، یادآور شد: ایستادگی در مقابل حرکات دشمن و مبارزه با انگیزه و هدف مهم است و اگر وحدت به‌هم بخورد موجب شکست می‌شود و دشمن این خط را دنبال می‌کند و باید حواس‌ها جمع باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا