رحیم صفوی:شهدا پایه گذار مکتب مقاومت اند

تا شهدا: سردار سرلشگر یحیی رحیم صفوی روز چهارشنبه در دومین کنگره سرداران و ۴۵۰۰ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه، افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس بدون شک هیچ عملیاتی بدون تدارکات و پشتیبانی صحیح به پیروزی نمی رسید.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دوران دفاع مقدس اظهار داشت: اگر در ۱۶۵ عملیات کوچک و بزرگ در دوران دفاع مقدس تدارکات و پشتیبانی و مدیریت درستی نبود، نمی توانستیم به پیروزی دست یابیم.
رحیم صفوی با تاکید بر اینکه در آن دوران مدیریت جهادی و برنامه ریزی برای مدیریت جنگ کار بسیار سخت و دشواری بود، گفت: تدارکات و پشتیبانی بیش از ۲ میلیون بسیجی اعزام شده به جبهه های حق علیه باطل در آن زمان از جمله کارهای بسیار سخت نیروهای تدارکات و پشتیبانی بود.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت موجود در منطقه اظهار داشت: ایران تبدیل به یک مکتب برای تمام دنیا به خصوص مردم عراق، یمن ، فلسطین و لبنان شده است که این کشورها با الگو گرفتن از ما به پیروزی خواهند رسید.
** دوران دفاع مقدس دوران جهاد اصغر بود
حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران نیز در این کنگره گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس، دوران جهاد اصغر بود که رزمندگان دلیر اسلام توانستند بدون کمترین امکانات، دنیای استکبار را به زانو در آوردند و با اهداء خون خود شجره طیبه ولایت را آبیاری کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید قبل از هر کاری خودسازی کرد و ولایت مداری را در راس همه امور خود قرار دهد، خاطر نشان کرد: عمل شهید احیاء دین و لبیک گفتن به نماینده خداست و جامعه ای که شهادت داشته باشد اسارت نخواهد داشت.
صدیقی با اشاره به اینکه ذلت و شکست فرهنگی منشا همه ذلت ها به شمار می آید ، گفت: اولین آثار بجای مانده از شهادت، بیمه کردن مقدسات و ارزشهای معنوی آن است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چاپ برخی مطالب در روزنامه های کثیر الانتشار گفت: روزنامه های زنجیره ای طوری عمل می کنند که انگار اتفاقی در مملکت افتاده و خبری شده است ؛ این در حالی است که این طور نیست.
امام جمعه موقت تهران ، همچنین نسبت به نفوذ ماهواره ها و دیگر ابزاری های دشمنان انقلاب در قالب بمب های فرهنگی هشدار داد.
دومین کنگره سرداران و ۴۵۰۰ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنج شنبه در سالن همایش های برج میلاد با حضور علی لاریجانی رییس مجلس، سردار سرلشگر یحیی رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران و جمعی از فرماندهان ، رزمندگان دوران دفاع مقدس و خانواده معظم شهدا برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا