اخبار

راه مقابله با دشمنان تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی روز سه شنبه ۱۱ اسفند ۹۴ ضمن حضور در شهرستان جاجرم با ۱۰ خانواده شهید و جانباز دیدار کرد .
حجت الاسلام عزیزی در این دیدارها در تبیین قدسی بودن آرمان­های دینی و انقلابی، گفت:  هر قدر اهداف و آرمان های یک ملت با عظمت تر و ارزشمندتر باشد، ایستادگی ها و فداکاری های بیشتری نیز به خاطر آن صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: نگاهی عمیق به آموزه های دینی اسلام و بازخوانی همراه با تدبر آیات قرآنی و توجه به سخنان معصومین علیهم السلام به خوبی ما را در اثبات این ادعا یاری و راهنمایی خواهد کرد.
حجت الاسلام عزیزی قرآن مجید را به عنوان کتاب آسمانی و قانون زندگانی بشریت معرفی کرد و شهادت در راه حق را عین زندگی و برخورداری از نعمات الهی دانست و گفت: مبارزه و جهاد در راه خدا وظیفه ای بسیار والا در قرآن است که هدف آن رهایی آدمیان از بندگی یکدیگر و رساندن آنها به بندگی خدا و سعادت دنیا و آخرت است .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی افزود: پیامبر اسلام، حضرت محمد(ص) شهید شدن در راه پروردگار را بالاترین فیض و ارزش دانسته اند و امام علی(ع) جهاد را دری از درهای بهشت نامیده که حضرت دوست آن را برای اولیای خاص خود گشوده است .
وی يكي از رسالت‌ها و مسؤوليت‌ها بشریت در طول تاريخ و در همه تمدن‌ها و كشورها را انتقال دادن ارزش‌هاي حاكم آن جامعه دانست و حفظ، تقویت و اعتلا و انتقال ارزش‌هاي اصيل فرهنگي و ديني و باورهاي مطلوب اجتماعي، رفتارهاي متعالي فردي و جمعي مانند نشاط و پويايي، عطوفت، استواري، عزم و تلاش را از اساسي‌ترين رسالت‌هاي همگاني  برشمرد.
حجت الاسلام عزیزی نقش خانواده های شهدا و ایثارگران را در تبیین راه و هدف شهدا بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: خانواده های معظم شهدا و ایثارگران نقش قابل توجهي در تبليغ و ترويج بسياري از باورها و ارزش‌هاي فرهنگي از جمله فرهنگ و ایثار و شهادت  در جامعه دارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی ادامه داد: هنگامي كه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه رواج پیدا کرد و  تقویت شد، شوق و شعفي در قلوب به وجود مي‌آيد كه سبب مسابقه و رقابت بر سر كسب اين مقام مي شود. پيامبر گرامي اسلام(ص) با ترويج فرهنگ جهاد و شهادت توانست با جمع اندك و ناتوان مسلمانان اوليه، نصرت و ياري خداوند متعال را كسب كرده، بزرگ‌ترين ضربه‌ها را بر پيكر شرك زده و سبب تثبيت و گسترش سريع اسلام شود.
وی گفت: با گسترش فرهنگ جهاد و شهادت طلبي است كه لرزه بر اندام دشمنان مي‌افتد و آنان را از نفوذ در دژهاي اسلام نا اميد مي‌كند.
حجت الاسلام عزیزی افزود: تنها گسترش و رواج فرهنگ ایثار  و شهادت است كه استقرار عدل جهاني را به دنبال خواهد داشت و فاصله گرفتن از اين فرهنگ به معنای ذلت و ضلالت جوامع و دور ماندن از قافله نور و هدايت است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی شرایط کنونی را حساس و تلاش دشمنان اسلام جهت کم فروغ کردن و بی اهمیت کردن ارزش های ایثار گری و شهادت در بین جامعه به خصوص در بین جوانان و همچنین تضعیف روحیه ایثار گری را همه جانبه خواند و تنها راه مقابله با این دسیسه ها را ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت و درونی کردن آن در بین قشر جامعه تبیین و تشریح ارزش های ایثار گری و شهادت دانست .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا