اخبار

راه شهدا، راه عزت است

به گزارش تا شهدا؛ حجت الاسلام حسینی‌شاهرودی با اشاره به مقام شهدا در اسلام، گفت: ویژگی اسلام در این است که انسان‌ها را به گونه‌ای بار می‌آورد که برای شهادت آماده بوده و همواره در آرزوی رسیدن به این مقام ارزشمند باشند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان، شهدا را انسان‌های صالحی دانست که در جهت اصلاح جامعه گام برداشتند و خاطر نشان کرد: این شهدا هستند که می‌توانند انسان‌ها را از ظلمت و سیاهی دور کرده و آنها را نجات داده و به راه خدا ببرند.
وی گفت: راه شهدا، راه عزت است و آنان از ارزش والایی برخوردار هستند و همانطور که حضرت علی(ع) آن زمان که در محراب با تمام تلاش‌ها و مجاهدت‌های طول عمر شریف‌شان به شهادت رسیدند فرمودند سوگند به خدای کعبه رستگار شد.
حجت الاسلام حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه شهدا شافع انسان‌ها در روز قیامت هستند افزود: جایگاه شهدا و مقام شهادت در پیشگاه خداوند تا جایی است که آنها را به عنوان یکی از شفاعت‌کنندگان انسان در روز قیامت قرار داده استوی به جنایات صدام در جنگ اشاره و تصریح کرد: خون شهدا همواره در حال جوشش بوده و زنده است بنابراین در جامعه تاثیرگذار هستند و ظالمان را از بین می‌برند همانطور که از بین رفتن صدام نتیجه خون شهدا بود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: آل سعود نیز با اعدام شیخ نمر که تنها جرمش دفاع از اسلام و اعتراض به جنایات آنان نسبت به اسلام بود سرنوشتی همانند صدام پیدا می‌کنند همانطور که در حال حاضر مشاهده می‌شود آنان در منطقه در حال از دست دادن، ثروت و اقتدار خود هستند و دشمن برای کشورشان خواب فروپاشی و چند قسمتی شدن را دیده است.
حجت الاسلام حسینی‌ شاهرودی افزود: تحریم‌های دشمنان علیه ملت ایران در چند سال اخیر بسیار ظالمانه بود و با هدف فلج شدن کشور از سوی آنان به کار گرفته شد اما این تحریم‌ها نه تنها کشور را متلاشی نکرد بلکه سبب خودکفایی و استقلال در بسیاری از زمینه‌ها از جمله صنایع دفاعی و موشکی شد.
وی خاطرنشان کرد: در مذاکرات هسته‌ای، ایران توانست حق خود را که غنی‌سازی اورانیوم است، بگیرد و این تکنولوژی را به طور صلح‌آمیز به کار ببرد در صورتی که کشورهای دیگر که ضعیف بودند نتوانستند به این حق خود برسند بنابراین این امر، نشانه اقتدار و عظمت کشور ماست که به برکت خون شهدا به دست آمده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: ساخت بمب اتمی از نظر فقهی و شرعی جایز نیست و ایران هیچ وقت چنین قصدی نداشته است.
وی با اشاره به تدبیر و اقتدار رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: اوایل انقلاب اسلامی، ایران قدرت اقتصادی و پیشرفت نظامی چندانی نداشت اما هوشمندی و درایت رهبری و برکت خون شهدا مانع از آسیب رسیدن به ایران اسلامی و چندپاره شدن کشور شد در صورتی که برخی کشورهای منطقه عروسک خیمه شب بازی آمریکا و رژیم صهیونیستی شده و در حال فروپاشی هستند.
حجت الاسلام حسینی‌شاهرودی به شهدای ۲۸ دی سنندج در سال ۶۵ اشاره کرد و گفت: در این روز شهر سنندج هدف بمباران دشمن قرار گرفت و نزدیک به ۱۰ هزار نفر در یک روز آسیب دیدند که حوادث این چنینی باید زنده نگه داشته شود تا همواره جنایتکاری‌های دشمن یادآوری شده و درس برای جوانان شود.
وی با تاکید بر ضرورت تقویت روحیه حماسی و جهادی تصریح کرد: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا وظیفه اسلامی ماست و با روحیه جهادی، حماسی، شهادت و ایثارگری است که می‌توان به پیشرفت دست یافته و مانع از نفوذ دشمن در کشور شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا