رئیس بنیاد شهید کرمان: یادواره‌ شهدا زیباترین فعالیت فرهنگی‌ است که ما را از غفلت خارج می‌کند

تا شهدا – محمد‌رضا حسنی سعدی، رئیس بنیاد شهید کرمان که در یادواره شهدای دانشجوی فرهنگی استان کرمان سخن می‌گفت، با اشاره به رهایی از غفلت‌ها و سردرگمی‌هایمان با حضور در این مراسم و یادواره‌ها بیان داشت: بر طبق تعریف شهید به کسی اطلاق می‌شود که برای دفاع از وطن و اعتقادات و آرمان‌هایش و در راه خداوند بجنگد و جانش را تقدیم کند.

وی ادامه داد: یادواره‌ شهدا زیباترین فعالیت فرهنگی‌ است که ما را از غفلت‌های دنیایی خارج می‌کند و ما را در راه و منش هدایت می‌کنند.

رئیس بنیاد شهید کرمان با اشاره به اینکه بیان خاطرات می‌تواند بسیار مفید باشد، تصریح کرد: خاطره گویی‌ها به صورت غیر مستقیم به ما درس می‌دهند و ما را به مسئولیت‌هایمان واقف می‌کنند.

سردار حسنی سعدی با اشاره به اینکه بیش از ۲۹۰ مادر در استان کرمان همچنان چشم به راه دیدار فرزند شهیدشان هستند، گفت: ما در مقابل این چشم انتظاری‌ها مسئولیم و این مسئولیت به ما اراده ی محکمی می‌دهد که تلاش کنیم تا زیر دین شهدا وخانواده‌هایشان نمانیم.

این اسیر و جانباز جنگ تحمیلی ادامه داد: روزگاری به این کشور تعرضی شد و تعدادی از عزیزترین‌ها، خالص‌ترین‌ها، برترین‌ها و با معرفت‌ترین‌ها مقابل دشمن قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۲۲۱ هزار نفر شهید و ۵۶۰ هزار جانباز و آزاده وجود دارد و این برای ما یاد آوره این است که شما در برابر همه چیز مسئولید.

رئیس بنیاد شهید استان کرمان گفت: اگر شهدا حضور داشتند از ما می‌پرسیدند شما به امام دوره‌ زمانه‌ خود لیک گفته‌ائید یا خیر؛ چه پاسخی داریم که به آن‌ها بدهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا