دیدار وزیر بهداشت با خانواده دو شهید و دو جانباز

تا شهدا؛ دکتر سیدحسن هاشمی با حضور در منزل این خانواده ایثارگر و قهرمان پرور، در فضایی گرم و صمیمی پای صحبت‌های آنها نشست و با ابعاد شخصیتی شهید قهرمان سعید طوقانی بیش از پیش آشنا شد.
در این دیدار، خانواده شهیدان و جانبازان طوقانی، بخشی از خاطرات تصویری شهید سعید طوقانی که در دوران خود و با وجود سن کم، قهرمان ورزش باستانی کشور بود را به نمایش گذاشتند.
شهید سعید طوقانی در سال ۴۸ متولد شد و در همان سنین کودکی توانست با زدن ۳۰۰ دور چرخ ورزش باستانی در ۳ دقیقه رکوردی جاودان از خود بجا گذارد و در سال ۵۸ طی حکمی از سوی رییس وقت فدراسیون ورزش‌های باستانی به سرپرستی بخش نوجوانان باستانی منصوب شد.
وی در سال ۶۳ راهی جبهه شد و در آن زمان، در زورخانه پادگان دو کوهه و پیک گردان انجام وظیفه کرد و در نهایت در ۲۲ اسفند سال ۶۳ در شرق دجله و در عملیات بدر، به مقام شهادت رسید. این شهید در طول حیات خود علاوه بر کسب بازوبند پهلوانی، در ۳ فیلم سینمایی نیز ایفای نقش کرد.
دیگر شهید این خانواده محمد طوقانی است که در سال ۴۲ متولد شد و در سال ۶۰ به عضویت سپاه درآمد و در زمان جنگ، جانشین فرمانده گردان حنین شد. وی در سال ۶۲ در فکه و در عملیات والفجر ۱، مفقودالاثر شد، اما در نهایت در سال ۷۴ در کاشان و در زورخانه این شهر آرامید.
از این خانواده همچنین علیرضا طوقانی جانباز ۷۰ درصد در عملیات طریق القدس و حمید طوقانی جانباز ۲۰ درصد در عملیات کربلای پنج، به یادگار مانده‌اند.
سه برادر دیگر به نام‌های مجید، مهدی و یوسف و یک خواهر از دیگر اعضای این خانواده هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا