دیدار مسئولان جهاددانشگاهی زنجان با خانواده شهید تجلی

تا شهدا: مهدی عباسی رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان در این دیدار با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به آسانی به دست نیامده است، اظهار کرد: توجه به رهنمودهای امام خمینی(ره) و تقدیم هزاران شهید والامقام ضامن حفظ انقلاب اسلامی ایران بوده و باید قدردان داشته‌هایمان باشیم.
وی اظهار ‌کرد: دیدار با خانواده‌ شهدا تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل و این بزرگواران است که از جان خود برای آزادی و آسایش ملت ایران بدون هیچ‌ چشم‌داشتی گذشتند و باید اذعان کرد «فرهنگ ایثار و شهادت» یکی از ارزش‌هایی است که همزمان با تاریخ این سرزمین شکل گرفته و همیشه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده است.
وی با بیان اینکه خدمتی که شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان به میهن اسلامی داشتند با هیچ چیز قابل مقایسه نیست، خاطرنشان‌ کرد: ایثارگری و جان‌فشانی شهدا و جانبازان تنها با پاداش خداوند متعال پاسخ‌گو خواهد بود و در این دنیا هیچ چیزی نمی‌تواند ارج و منزلت شهدا را جبران کند.
این مسئول با اشاره به تهیه فیلم مستندی در رابطه با شهید تجلی در جهاددانشگاهی زنجان، افزود: این کار را در حد بضاعت خود و برای ادای دین به مقام شامخ این شهید و خانواده‌یشان انجام شد و هدف‌مان از این کار حفظ خاطرات شهدا و آشنا کردن نسل‌های جدید انقلاب با آرمان‌های شهدا بوده و امیدواریم بتوانیم کاری هر چند اندک در این زمینه انجام دهیم.
عباسی در ادامه گفت: صبری که خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان داشته و دارند؛ به خصوص صبر مادران شهدا، بار این مسئولیت را برای خدمت بیشتر دوچندان می‌کند و امیدواریم دعای خیر آنان پشتوانه‌ای برای جوانان باشد تا عاقبت به خیر شویم.
وی با تاکید بر ادامه دادن مسیر و راه روشن و درخشان شهدای سرافراز ایران اسلامی، اظهار کرد: امیدواریم در این مسیر بتوانیم گام‌های خوبی برداشته و دین خود را در قبال این عزیزان ادا کنیم.
در ادامه این دیدار، مادر شهید محمدحسین تجلی نیز با اشاره به خصوصیات اخلاقی این شهید گفت: آرزوی ما این است که خون شهدا و زحمات‌شان از بین نرود و از این‌که نهادی همچون جهاددانشگاهی گام‌هایی در این رابطه برداشته کمال سپاس را داریم.
برادر این شهید زنجانی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از تهیه فیلمی مستند از برادر شهیدش، گفت: تاکنون فیلم‌های مختلفی در این رابطه تهیه شده که متأسفانه خانواده شهید تجلی موفق به تماشای آن نشدند و خرسند هستیم که جهاددانشگاهی شرایطی را در اختیار این خانواده قرار داد تا حاصل کار را مشاهده کنند.
به گزارش ایسنا، در این دیدار از فیلم مستند شهید محمدحسین تجلی که در مرکز فرهنگ و فن‌آوری‌های نوین رسانه‌ای جهاددانشگاهی زنجان و به سفارش دبیرخانه ملی طرح سبک‌بالان تهیه شده است با حضور خانواده این شهید رونمایی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا