اخبار

دیدار مسئولان بنیاد بینالود و رشتخوار با خانواده شهدا

به گزارش تا شهدا؛ در راستای تکریم و تعظیم خانواده‌های شهدا و ایثارگران، سید حسن حسینی فرماندار شهرستان بینالود «طرقبه و شاندیز» با همراهی محمدحسین جعفری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان با حضور در بیوت خانواده‌های شهیدان علی محمدیان، یدالله خانی، رحیم زارعان و جانبازان متوفی علی شکوهی تبار و علی اکبر حسین نژاد با این یادگاران غیورمردان هشت سال دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار حسینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، آنها را برگ‌های زرین کتاب پرافتخار تاریخ انقلاب اسلامی قلمداد کرد.
در پایان این دیدار فرماندار این شهرستان ضمن اطلاع از مشکلات خانواده‌های شهدا و جانبازان، دستورات لازم را برای برطرف کردن مشکلات آنان صادر و از خانواده‌های این شهدا و جانبازان با اهدا لوح یادبود تقدیر کرد.
تقدیر رئیس بنیاد رشتخوار از خانواده ۳ شهید و ایثارگر
در راستای طرح تکریم و تعظیم خانواده‌های شاهد و ایثارگر شهرستان رشتخوار، محسن سلطانی سنگانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان با حضور در بیوت خانواده شهیدان رضا قانوی و اسماعیل شمس و جانباز متوفی ناصر علی قربانی با خانواده‌ این شهیدان دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار سلطانی ضمن بررسی و ارزیابی مشکلات این خانواده‌ها از ارائه تسهیلات مختلفی برای کم شدن مشکلات آنها خبر داد.
پایان بخش این دیدارها اهدای لوح یادبود و تقدیر از این خانواده‌های شاهد و ایثارگر بود.
لازم به ذکر است شهیدان رضا قانوی و اسماعیل شمس به ترتیب در ۲۳ دی ماه ۱۳۶۵ و ۶ فروردین ماه ۱۳۶۵ در عملیات‌های کربلای ۵ – منطقه شلمچه و والفجر ۱- منطقه شرهانی به شهادت رسیدند که پیکر مطهر این دو شهید در روستاهای سعادت آباد و حق‌ناباد رشتخوار به خاک سپرده شده است، همچنین جانباز متوفی ناصر علی قربانی در ۲۲ فروردین ماه ۱۳۶۶ در خرمشهر مجروح و پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از مجروحیت در سال ۱۳۸۸ دعوت حق را لبیک گفت.
همچنین، شهیدان علی محمدیان، یدالله خانی، رحیم زارعان به ترتیب در ۲ خرداد ماه ۱۳۶۵ در منطقه شرهانی، ۲۰ دی ماه ۱۳۵۹ در منطقه ماهشهر آبادان و ۴ دی ماه ۱۳۶۵ در منطقه خرمشهر به شهادت رسیدند که هر سه این شهیدان والامقام در خاک روستای جاغرق طرقبه آرامیده‌اند. جانبازان متوفی علی اکبر حسین نژاد و علی شکوهی تبار به ترتیب در ۲۷ تیر ماه ۱۳۶۶ در منطقه سومار و ۲۲ اسفند ۱۳۶۳ در منطقه مجنون مجروح شدند که پس از تحمل سال‌ها درد و رنج ناشی از عوارض جنگ در سال‌های ۱۳۸۷و ۱۳۸۶ به دیار حق شتافتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا