دیدار مدیر کل حفظ آثار قم با خانواده های شهیدان "آقا عبداللهی" و "خاکی"

تا شهدا: همزمان با ایام گرامیداشت ایام هفته دولت، احمد حسینی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم با خانواده بزرگوار شهید حسین آقاعبداللهی دیدا کرد.
در این دیدار که در فضایی آکنده از معنویت و حماسه صورت گرفت، مادر بزرگوار شهید و محسن آقاعبداللهی برادر شهید، خلاصه ای از زندگینامه، روحیات و شرح شهادت شهید حسین آقا عبداللهی در سن ۲۱ سالگی ارائه دادند.
شهید آقاعبداللهی از همان اوایل جنگ همراه برادرش رضا از قم به جبهه اعزام شد و بدلیل مهارت در امور برق اتومبیل و توانمندی رانندگی لودر و بولدوزر و همچنین گستردگی نیاز استان فارس، جذب جهاد این استان شد. وی در اول اردیبهشت سال ۶۴ در حالی که ۲۱ سال سن داشت، لحظاتی پس از اینکه در جوار دوست همرزم خود با خدای خویش زمزمه دلتنگی شهادت و وصال به معشوق حقیقی را نجوا می کرد، بر اثر اصابت ترکش، به شهادت رسید.
دیدار با خانواده معظم شهید اصغر خاکی برنامه بعدی مدیر کل حفظ آثار قم بود. در این دیدار مادر شهید خاکی طی سخنانی عشق به حضرت امام(ره) را عاملی دانست که طی آن فرزندش “اصغر” را پس از طی خدمت دو ساله و گذراندن دوران احتیاط، دوباره به سوی جبهه و دفاع از مرزهای زمینی و اعتقادی کشاند.
وی همچنین ایمان و انس به قرآن و اهل بیت(ع) و اصرار شهید بر حضور در جبهه را از دیگر ویژگی های شهید برشمرد.
شهید شهید اصغر خاکی، در چهارم محرم سال ۱۳۶۰ به جبهه اعزام شد و یک ماه بعد در چهارم ماه صفر همان سال در عملیات طریق القدس و فتح بستان بر اثر برخورد با مین، به شهادت رسید.
حسینی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز ضمن سخنانی، دیدار با خانواده معظم شهدا را روحیه بخش و موجب صفای باطن، انس با شهدا و دمیده شدن روحیه ایثار و شهادت در جامعه خواند و گفت: شهدا با انتخاب درست خود، ره صدساله را یک شبه طی کردند.
وی توصیف کرد و تصریح کرد: اگر در تکریم و تعظیم خانواده های معظم شهیدان، عمل به وصایای شهدا و پیمودن راه آنان کوتاهی شود، قطعا ارواح مطهر شهدا و همچنین نسل های آینده ما را مورد مواخذه قرار خواهند داد.
در این دو دیدار که همزمان با ایام ولادت امام علی بن موسی الرضا(ع) صورت گرفت، هدایایی به رسم یادبود هفته دولت به خانواده های معظم شهدا اهدا گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا