دیدار سرپرست تیم بازرسی از اداره کل مدیریت عملکرد بنیاد با خانواده شهید شهریاری

به گزارش تا شهدا؛ پنجمین یادواره شهید دکتر مجید شهریاری در دانشگاه زنجان با حضور مسئولان کشوری و استانی و همچنین سرپرست تیم بازرسی از اداره کل مدیریت عملکرد بنیاد، مدیرکل بنیاد استان و معاون توسعه و مدیریت منابع انسانی این نهاد با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار شد.
در این مراسم برگزاری یادواره‌ها و مراسم بزرگداشت شهدا از جمله شهید شهریاری ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها، الگوی مناسبی برای همه افراد جامعه به‌ویژه قشر جوان معرفی شد.
دیدار و گفتگوی عبدالمجید بامری سرپرست تیم بازرسی از اداره کل مدیریت عملکرد بنیاد، مدیرکل و معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با خانواده شهید دکتر مجید شهریاری در حاشیه مراسم بخشی از برنامه بود. بامری در این دیدار از شهید شهریاری به نیکی یادکرده و وجود او را افتخار بزرگی برای همگان دانست.
دکتر مجید شهریاری در سال ۱۳۴۵ در زنجان به دنیا آمد. او فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک دانشگاه امیرکبیر، کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای دانشگاه صنعتی شریف، دکترای علوم و تکنولوژی هسته‌ای دانشگاه امیرکبیر و استاد فیزیک دانشگاه شهید بهشتی بود.
شهریاری پس از پایان دوران تحصیل خود به عنوان هیئت علمی مشغول به کار شد .وی مراتب علمی را از مهندسی هسته‌ای به دانشیاری و سپس مرتبه استادی به سرعت پشت سر گذاشت و سال‌های متوالی وقت خود را صرف پژوهش و تدریس در دانشگاه‌ها کرد.
ایشان نقش برجسته‌ای در دستیابی کشورمان به فناوری غنی سازی ۲۰ درصد برای تأمین سوخت نیروگاه تهران و در نتیجه، تأمین نیاز بیماران به رادیودارو داشته است و عملا کشورمان را در تولید سوخت ۲۰ درصد به خودکفایی رساند.
مجید شهریاری عضو هئیت علمی دانشکده مهندسی هسته‌‌ای دانشگاه شهید بهشتی، ۸ آذر ماه ۱۳۸۹ به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا