دیدار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت با خانواده معظّم شهدا

تا شهدا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت در دیدار با خانواده شهید درینی و شهید آیین با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: شما خانواده های شهدا چشم و چراغ این مملکت هستید و همه ما مدیون خون شهدا هستیم.
خزاعی با بیان اینکه عزت و سربلندی ایران اسلامی مرهون از خودگذشتگی‌ها و جان‌نثاری‌های فرزندان شماست که در بهترین دوران جوانی از لذت‌های زندگی فانی گذشتند و با نثار خون خود در راه آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی، نظام و انقلاب اسلامی را بیمه کردند.
خانواده شهدا با ابراز خرسندی از این دیدارها برای مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی آرزوی موفقیت و سربلندی کردند، در پایان لوح یادبودهایی به رسم ادای احترام به خانواده معظّم شهدا اهدا شد.
نمایشگاه کتاب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت افتتاح شد
نمایشگاهی از آثار علمی، فرهنگی و ادبی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در محل دانشکده کشاورزی این واحد به نمایش گذاشته شد.
در نمایشگاه کتاب ۳۹ عنوان کتاب اعم از حقوقی، ادبی، تربیتی و کشاورزی به نمایش و عرضه دانشجویان قرار گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جیرفت هدف از برگزاری چنین نمایشگاه هایی را ارائه آثار علمی استادان و تشویق آنان به ادامه کارهای پژوهشی و تألیفاتی و همچنین ترغیب و تشویق کارکنان و دانشجویان به کتاب و کتابخوانی اعلام کرد و گفت: ما باید تلاش کنیم که کتاب را در سبد خرید مردم قرار دهیم تا از این طریق بتوانیم سرانه مطالعه را در کشور افزایش دهیم زیرا مطالعه است که سطح آگاهی افراد جامعه را بالا می برد و به انسان آگاهی می بخشد.
خزاعی اضافه کرد: جامعه کنونی به شدت نیازمند مطالعه است و دست‌اندرکاران و متولیان امر باید با اجرای برنامه‌های کاربردی توجه عمومی را به این مسئله مهم جلب کنند .
وی با تأکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: افزایش عزت نفس، آرامش روحی و روانی و خودشناسی از اثرات مطالعه و کتابخوانی است و هر اقدامی که باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین مردم شود امری نیکوست که بر افزایش ذخیره فرهنگ جامعه کمک خواهد کرد و موجب ارتقای سطح فرهنگی جامعه می‌شود.
خزاعی ایجاد انگیزه کتابخوانی را در جوانان مهم دانست و گفت: تناسب محتوای منابع مطالعاتی با نیاز مخاطبین باعث رشد و پیشرفت همه جانبه دانشجویان ما خواهد شد که به همین سبب ایجاد رغبت خواندن کتاب برای این مجموعه دانشگاهی اهمیت ویژه‌ای دارد.
وی افزود: کتابخوانی باید مانند سایر کارهای روزانه در زندگی مردم وارد شود و کتاب و کتابخوانی باید به عنوان یک سیره و سنت در بین مردم رواج پیدا کند که نشان از اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا