دیدار رئیس جمهور با خانواده شهید اهل سنت

به گزارش تا شهدا با شهدا؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه رئیس جمهور با خانواده های دو تن از جامعه ایثارگران اهل تسنن دیدار کردند.

 در دیدار حجت الاسلام و المسلمین شهیدی و رییس جمهور با همسر و فرزندان شهید اسماعیل حسن‌زاده، دکتر روحانی ضمن گرامیداشت هفته وحدت و با بیان اینکه هدف از این نامگذاری تقویت اتحاد و برادری میان مسلمانان بوده است، گفت: اصرار داشتم به مناسبت این هفته به دیدار خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران اهل تسنن که برای دفاع از میهن اسلامی فداکاری کرده‌اند، بروم.

رییس‌جمهوری افزود: در دورانی که کشور در خطر قرار داشت، هموطنان اهل سنت در کنار برادران شیعه خود ایستادند و از این کشور و آرمان‌های آن دفاع کردند.

دکتر روحانی خانواده شهدا را مایه افتخار و برکت کشور توصیف و تصریح کرد: امیدوارم خداوند به همه ما توفیق بدهد تا بتوانیم ادامه‌ دهنده راه شهدا باشیم و به کشور و مردم خود خدمت کنیم.

رییس‌جمهوری با بیان اینکه امروز این کشور متعلق به همه ملت‌ است، گفت: مسلمانان، چه شیعه و چه سنی، همه دارای اعتقادات مشترک هستیم و اختلاف و فاصله میان ما بسیار اندک است؛ چرا که همگی معتقد به وحدانیت و قیامت بوده و افتخار می‌کنیم پیامبر که باید درس عزت و اخلاق را از او بیاموزیم، رهبر ماست.

دکتر روحانی ابراز امیدواری کرد با دعای خیر و حمایت ملت ایران، به ویژه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران بتوانیم در مسیر خدمت به مردم موفق باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی و رییس‌جمهور همچنین با حضور در منزل کامل خلیلی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس از وی و خانواده این جانباز سر افراز دیدار کرده و دکتر روحانی با بیان اینکه ایران و اسلام متعلق به همه ماست، گفت: هر چه از اخلاق، ایمان و فرهنگ داریم، از پیامبر عظیم‌ الشان اسلام و آنچه در جامعه اسلامی و ایران عزیز می‌بینیم از برکت این مولود عزیز است.

دکتر روحانی گفت: امروز نه تنها دنیای اسلام، بلکه جهان مدیون پیامبر اسلام است و همه مسلمانان، چه شیعه و چه سنی عاشق پیامبر و اهل بیت آن بزرگوار هستند.

رییس‌جمهوری تاکید کرد: هفته وحدت باید به همه ما یادآوری کند که با یکدیگر برادر و در کنار هم هستیم و آینده مشترکی داریم.

دکتر روحانی ادامه داد: راهی که شهدا، جانبازان و ایثارگران رفتند، راه کمال ، پیشرفت و دفاع از سرزمین، ناموس و استقلال و عزت بوده و امروز اگر بگوییم سربلندی، عظمت و عزت ایران مدیون فداکاری آنان است، درست گفته‌ایم.

رییس‌جمهوری افزود: به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران احترام می‌گذاریم و امیدوارم بتوانیم راه آنان را در مسیر خدمت به ملت ادامه دهیم.

شهید اسماعیل حسن زاده سال ۱۳۶۱ در منطقه مهاباد هنگام درگیری با گروهک‌های ضدانقلاب به درجه رفیع شهادت رسید. کامل خلیلی، جانباز هفتاد درصد دفاع مقدس هم سال ۱۳۶۸ در منطقه پاسگاه زید شلمچه بر اثر اصابت گلوله به درجه جانبازی نائل شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا