دیدار جمعی از بانوان بسیجی با خانواده ۵ شهید اخیر سپاه کامیاران

تا شهدا: جمعی از بانوان بسیجی کامیاران با حضور مسئول بسیج جامعه زنان کردستان، شامگاه چهارشنبه ضمن تکریم شهدای اخیر این شهرستان، با خانواده‌های آنان دیدار و از آنها دلجویی کردند.
رئیس سازمان بسیج جامعه زنان کردستان در حاشیه این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: مردان این مرز و بوم که در حوزه دفاع از ایران و کیان اسلامی جانفشانی و ایثارهای بی‌مثالی از خود نشان داده و می‌دهند، تربیت یافته دامان زنانی هستند که امروز دنیا در مقابل آنها سر تعظیم فرود آورده‌اند.
ناهید منصوری، مادران، همسران و خواهران بی‌قرار شهدای اخیر کامیاران را برای تسکین رنج هایشان به الگو قراردادن صبر و بردباری حضرت زینب(س) دعوت کرد و افزود: دفاع از انقلاب و اسلام با ارزش‌ترین افتخار ملت ایران در تمامی دوران‌ها بوده و زنان مسلمان ایرانی با الهام از تعالیم اسلامی و با تأسی از دخت ولایت حضرت زینب(س) با شجاعت و شهامت وصف ناشدنی، در صحنه‌های مختلفی حتی در میدان‌های رزم حضور یافتند.
حضرت زینب (س) اسوه صبر و بردباری برای خانواده‌های شهداست
منصوری ضمن دعوت خانواده‌های شهدای اخیر شهرستان کامیاران به حفظ آرامش و درک جایگاه والایی که عزیزانشان به آن دست یافته‌اند، شهادت را خاص منتخبین خداوند دانست و اظهار کرد: در واقع این ۵ شهید، فرزندان همه ما بودند که جان شیرینشان را برای حفظ و استمرار امینت نوامیس خود فدا کردند و امروز در غم شهادت مظلومانه آنها همه داغدارند اما به این داغ بزرگ خود، باید افتخار کرده و به آنها بالید.
وی ضمن اشاره به خاطراتی از مادران شهدایی که در دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی دو و یا سه فرزند خود را با دست خود و با سری بلند در پیشگاه الهی به دست سرد خاک سپرده‌اند، افزود: هدف از دیدار با خانواده این ۵ شهید کامیارانی، در واقع تجدید پیمان با آرمان‌های شهدای والامقام بوده و اینکه نشان دهیم راه شهدا راهی روشن است که هرگز خاموش نخواهد شد.
منصوری در ادامه به نقش ارزشمند زنان و به خصوص مادران، همسران، خواهران و دختران شهدا در ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی که به خاطر آن شهدا جان عزیز خود را فدا کرده و می‌کنند، اشاره کرد و اظهار داشت: ادامه راه شهیدان، رسالت حساس و خطیر و سرنوشت‌سازی است که امروز برعهده تمامی ما و تمامی کسانی است که دل در گرو و پایندگی و سرافرازی این آب و خاک دارند.
مسئول بسیج جامعه زنان کردستان، زنان را یکی از ارکان اصلی پیروزی انقلاب اسلامی بر استکبار جهانی دانست و اظهار کرد: این نظام مقدس بر پایه دین مبین اسلام پایه‌گذاری شده و دارای اهداف دینی و مذهبی بوده که در راستای اعتلای دین و در زمینه بهره‌برداری مردم از اسلام ناب محمدی است به همین خاطر دشمنی‌ها با آن هرگز پایان نخواهد یافت و همچنان حتی در دوران صلح و آرامش هم جوانانمان شهید می‌شوند.
ساماندهی ۱۷۰ هزار بانوی بسیجی در کردستان
منصوری امنیت و آرامش موجود در کشور را مرهون خون پاک شهدایی دانست که همچنان جان برکف در مرزهای این آب و خاک در حال دفاع از کیان اسلامی هستند و اضافه کرد: بانوان ما در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در تمامی صحنه‌ها بیشترین نقش را ایفا کرده‌اند.
وی ضمن اشاره به بی‌باکی بانوان ایرانی در تمامی دوران‌ها برای راهی کردن عزیزانشان به جبهه‌های جنگ و حضور خودشان در جبهه‌ها، افزود: حضور و پر رنگ شدن نقش زنان در جنبش‌های انقلاب اسلامی شهرتی جهانی داشته و نقش زنان مسلمان در راهبردهای انقلاب اسلامی بویژه در هماهنگی با حرکت مردان در جریان شکل‌گیری انقلاب و تحولات فرهنگی و اجتماعی جامعه نقش اساسی داشته است.
منصوری در خصوص آمار بانوان بسیجی استان کردستان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۷۰ هزار بانوی بسیجی در سطح استان کردستان در قالب ۱۳ حوزه مقاومت و ۵۴۰ پایگاه مقاومت ساماندهی شده‌اند.
مسئول بسیج جامعه زنان کردستان همچنین در خصوص آمار بانوان شهیده استان کردستان، افزود: ۵۶۶ شهید زن در کردستان وجود دارد که از این تعداد، بیش از ۷۰ نفر از این شهیده‌های گران‌قدر به دست گروهک‌های معاند به درجه رفیع شهادت نایل آمده و ۱۳ شهیده دیگر نیز جزو شهدای پیشمرگ کرد مسلمان هستند.
* فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا