اخبار

دیدار با مادر شهیدان مشهدی که برای دیدار با رهبرش لحظه شماری می‌کند

به گزارش تا شهدا؛ عابدین عابدی‌مقدم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی صبح امروز به دیدار حاجیه خانم عصمت بهشتی مادر سه شهید مشهدی رفت که همزمان با آغاز دهه مبارک فجر امسال به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌رود.
در این دیدار که ملک دار قائم مقام، حسینی معاون فرهنگی و طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی حضور داشتند، عابدی مقدم  دقایقی را به گفت‌وگویی صمیمی با این مادر شهیدان پرداخت و با بررسی مسائل این خانواده ایثارگر شرایط اعزام این خانواده را برای دیدار با رهبر معظم انقلاب بررسی کرد.
بهشتی با اشاره به اینکه توان صحبت کردن در برابر رهبر معظم انقلاب را ندارد و نمی‌داند چطور در برابر مقام معظم رهبری سخن گوید، تصریح کرد: چند شب پیش خوابی دیدم که در آن آقا به خانه ما آمده بودند و صورتشان نورانی بود، ایشان جلوی درب منزل ما دنبال جایی برای نماز خواندن می‌گشتند و پس از آن وضو گرفتند و برای نماز آماده شدند، وقتی از خواب بیدار شدم بی‌تردید با خود گفتم خبر خوبی در راه است و این خواب بی‌تعبیر نخواهد بود تا اینکه به ما خبر دادند باید برای دیدار با رهبر انقلاب آماده شویم و هیچ چیزی نمی‌توانست از این خوشایندتر باشد.
وی افزود: خیلی خوشحالم که برای نخستین بار به من فرصتی داده شد تا با رهبرم دیدار داشته باشم و از ایشان پند و اندرزی بگیرم تا در زندگی‌ام کارگشا باشد.
مادر شهیدان شعبانی ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر گفت: این انقلاب با رهبری ولایت فقیه و خون شهدای ایران اسلامی چنین مقتدر و سربلند است و باید برای ادامه دادن راه شهدا و پیروی از رهبرمان تنها در راه خدا باشیم.
بهشتی خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب می‌دانستم که این حکومت و نظام اسلامی حکومت امیرالمونین علی (ع) است و ادامه راه همان امامان ماست و همان طور که پدر و مادرم و همسرم پشتیبان این نظام بودند فرزندانمان هم در همین راه حرکت کردند و سه تن از آنان به افتخار شهادت در راه اسلام نائل شدند.
وی با اشاره به اینکه تمام خاطرات شهدایش برایش زنده مانده است، گفت: خداوند این گونه می‌خواست تا از خانواده ما سه نفر شهید و یک نفر جانباز شود.
در این دیدار عابدی‌مقدم با اشاره به اینکه مقام خانواده شهدا در نزد خداوند بسیار با عظمت است، عنوان کرد: به خود افتخار می‌کنیم که خادم این خانواده‌ها باشیم و آنها با صفای باطنی خود تنها برای ما دعا کنند تا سعادتمند شویم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی خاطرنشان کرد: از شما می‌خواهیم تا سلام و درود خانواده شهدا و مسئولین مشهدالرضا(ع) را به رهبر معظم انقلاب برسانید.
لازم به ذکر است شهید عباس شعبانی در اسفند ماه سال ۶۲ در عملیات خیبر، حبیب اله شعبانی در سال ۶۳ در منطقه مهران و غلامرضا در کربلای ۲ و در منطقه جزیره مجنون به افتخار شهادت در راه دفاع از میهن اسلامی نائل شدند، همچنین برادر این شهیدان افتخارآفرین امیراحمد شعبانی نیز در عملیات کربلای ۵ بر اثر موج انفجار از ناحیه سرو گردن، دست و پا و ریه دچار جراحت شد و به افتخار جانبازی در راه دفاع از اسلام نائل گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا