اخبار

دیدار با تمامی خانواده های شهدای استان در دستور کار قرار گرفت

به گزارش تا شهدا؛ عصر امروز (سه شنبه) ۲۹ دی ۹۴ جلسه کارگروه دیدار و سرکشی کمیته ایثارگران کنگره ۳ هزار شهید خراسان شمالی در دفتر مشاور استاندار در امور ایثارگران برگزار شد .
علیرضا مجرد معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در این جلسه دیدار و اجرای طرح سپاس برای خانواده تمام شهدای خراسان شمالی را از اقدامات مهم و ارزشمند در راستای برگزاری کنگره شهدای استان دانست و گفت : کنگره ۳ هزار شهید خراسان شمالی بستر مناسبی را برای حضور قشرهای مختلف جامعه و به ویژه مسئولین دستگاه های اجرایی برای اجرای طرح سپاس و دیدار با تمامی خانواده های شهدای استان فراهم نموده است .
وی گفت : دیدار با خانواده های شهدا و گفتگو با ایشان و نشستن پای درد و دل والدین شهید برکات فراوانی دارد .
علیرضا مجرد ادامه داد : اجرای طرح سپاس اقدام مهم و ارزشمند این کنگره است و باید از این فرصت برای جمع آوری خاطرات خانواده های شهدا استفاده کرد و اجازه نداد به مرور زمان این خاطرات گرانبها از بین برود و به فراموشی سپرده شود .
معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی افزود : اگر صرف نظر از فایده های فراوان این طرح ، انجام دیدار و سرکشی از خانواده های شهدا تنها یک اقدام نمادین صرف هم باشد بسیار ارزشمند است و نشان دهنده این واقعیت است که ما قدر مجاهدت ها و حماسه های شهدا را می دانیم و برای این رشادت ها و از خود گذشتگی ها ارزش و اعتبار قائلیم .
وی ادامه داد : اگر ما بر دیدار با والدین شهدا و همسران شهدا تاکید می کنیم به این دلیل است که آنها نیز همانند شهیدان در ردیف ایثارگران و مجاهدان قرار دارند .
علیرضا مجرد در تبیین ایثارگری خانواده های شهدا گفت : اگر استقامت و ایستادگی والدین و همسران شهدا در فراق فرزند و همسر خود نمی بود و اگر خانواده های شهدا در نبود جوان های خود بی تابی می کردند قطعا ایثارگران و مجاهدان در جبهه های نبرد حق علیه باطل نمی توانستند با آرامش خیال و فکر راحت به دفاع از ارزش های ملی و اسلامی بپردازند .
وی افزود : ما در اجرای طرح سپاس ضمن تجدید میثاق با شهید آن خانواده در حقیقت از صبر و صلابت خانواده های معظم شهدا و از ایثار و فداکاری ایشان تجلیل می کنیم .
علیرضا مجرد برگزاری کنگره ۳ هزار شهید خراسان شمالی را نقطه عطفی برای فراگیر شدن طرح سپاس در طول سال عنوان کرد و گفت : امیدوارم این کنگره بستری را فراهم کند که اجرای طرح سپاس بعد از برگزاری کنگره ۳ هزار شهید نیز به عنوان یک اولویت همچنان در دستور کار مسئولین و دستگاه ها قرار داشته باشد . 
بتول شیرزادی مشاور استاندار در امور ایثارگران نیز ضمن بیان اهمیت اجرای طرح سپاس از اعضای جلسه خواست که با جدیت و اهتمام ویژه دیدار با خانواده های شهدا را نه یک آیین نامه اداری بلکه رسالت و تکلیفی انسانی و اخلاقی بدانند .
بتول شیرزادی گفت : ما در این طرح خود را موظف به دیدار با تمام خانواده های شهدای استان می دانیم و همه باید خود را در این طرح دخیل بدانند .
وی گفت : بهتر است اولویت کار از نقاط دور افتاده استان آغاز گردد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا