اخبار

دیدار استاندار خراسان رضوی با خانواده شهید اهل سنت

به گزارش تا شهدا؛ همزمان با هفته وحدت و در شب میلاد رسول گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، استاندار خراسان رضوی به منظور گرامیداشت یاد شهدا و به نشانه تحکیم روابط بین شیعیان و اهل تسنن با حضور در منزل شهید اهل سنت «عبدالاحد تیموری» نسبت به مقام شامخ خانواده شهید ادای احترام کرد.
در این دیدار که عابدین عابدی مقدم مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی نیز حضور داشت علیرضا رشیدیان با اشاره به نقش موثر شهدای وحدت در دوران دفاع مقدس و استقرار امنیت پایدار در کشور، اظهار کرد: ولایت پذیری و سربازی بی‌چون و چرا برای نظام، از جمله مهمترین ویژگی‌های شهیدان است.
وی از سرداران شوشتری و محمدزاده به عنوان ذخایر نظام و نماد شهدای وحدت یاد کرد و افزود: شهدا متعلق به خطه و منطقه خاصی نیستند و تمام مردم ایران از برکات وجودی آنان بهره‌مند و از فقدان این عزیزان متاثر هستند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به جایگاه شهیدان در درگاه الهی، گفت: این افراد با بذل جان خود در راه اسلام و قرآن به اوج کمال و قرب خداوند و سعادت دنیوی و اخروی دست یافتند.
رشیدیان با تاکید بر پیروی از راه شهدا و تاسی به رفتار و سیره آنان، خاطرنشان کرد: به عنوان میراث‌داران شهیدان تلاش در جهت تحقق آرمان شهدا و منویات مقام عظمای ولایت و حرکت در مسیر اعتلای نظام مقدس اسلامی را وظیفه خود می‌دانیم.
وی عزت و سربلندی ایران اسلامی را مرهون خون شهدا، ازخودگذشتگی ایثارگران و رزم مجاهدانه رزمندگان دانست و گفت: همراهی، صبر و پایداری خانواده شهدا در حصول این دستاوردهای ارزشمند نقشی بی بدیل داشته است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر برنامه‌ریزی و اهتمام در جهت توجه به نیازهای مادی و معنوی خانواده‌های شهدا، خدمت به آنان را افتخاری بزرگ و از وظایف اصلی مسئولان دانست.
رشیدیان حرکت در مسیر ولایت و تلاش برای تحقق آرمان‌های متعالی شهیدان را ضامن استمرار سربلندی و توفیقات نظام اسلامی دانست و افزود: تا زمانی که با صلابت در این راستا حرکت کنیم، توطئه‌های دشمنان علیه کشورمان کارساز نخواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا