اخبار

دیدارامام جمعه و فرماندار با خانواده‌های شهدای انقلاب نیشابور

به گزارش تا شهدا؛ در اولین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی حجت الاسلام مقری امام جمعه، دکتر غلامحسین مظفری فرماندار نیشابور، رئیس بنیاد و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور به دیدار دو تن از خانواده‌های شهدای انقلاب رفتند.
امام جمعه نیشابور در دیدار با خانواده شهید رجبعلی صافحیان ضمن تمجید از رشادت‌های آن شهید گفت: امیدواریم ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
حجت الاسلام مقری همچنین تصریح کرد: شهدای انقلاب با تبلیغات و انتشاراعلامیه‌های حضرت امام(ره) باعث روشنگری مردم شدند.
در این دیدار مادر شهید صافحیان عنوان کرد: شهید پسرم با هزینه شخصی خودش دستگاه تکثیر خریده بود و به تهران و مشهد مسافرت می‌کرد و اعلامیه‌های امام(ره) را تکثیر و بین مردم و دوستداران انقلاب توزیع می‌کرد.
در ادامه دکترغلامسحین مظفری معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور در دیدار با خانواه شهید حسن اسدی از ایثارگری و صبر و استقامت آنان در برابر مشکلات تجلیل کرد و گفت شهدای انقلاب از جمله شهید حسن اسدی برای انتقال پیام حضرت امام(ره) سختی‌های سفر را به جان خریده و در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند.
لازم به ذکر است شهرستان نیشابور۱۱شهید و۱۵جانباز در انقلاب اسلامی به این نظام مقدس تقدیم کرده است.
گفتنی است شهید رجبعلی صافحیان در فروردین ماه سال ۱۳۳۸ در نیشابور چشم به جهان گشود و در اسفند ماه ۵۷ توسط عمال ضد انقلاب درحالی که مشغول پاسداری بود به شهادت رسید.
همچنین شهید حسن اسدی در شهریور ماه سال ۱۳۱۶ در نیشابور متولد و دردوازدهم دی ماه سال ۵۷ در یکشنبه خونین مشهد براثر اصابت گلوله عوامل رژیم ستمشاهی به شهادت رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا