اخبار

ديدار با خانواده شهدا شهرستان دنا

به گزارش تا شهدا؛ روز سه شنبه ١٣بهمن ماه ودر دومين  روز از ايام مبارك دهه فجر معاون استاندار ، مديركل بنياد شهيد وامور ايثارگران ، مشاور استاندار ،امام جمعه دنا، ومديران كل استاني  با دو خانواده شهيد در شهرستان دنا ديدار وسركشي كردند سيد محمود داربام مشاور استاندار در امور ايثارگران در حاشيه اين ديدارها به برنامه هاي روز شهيد اشاره واظهار داشت: کاشت نهال با یاد شهدا ، علاوه بر توسعه فضای سبز و جلوگیری از تخریب محیط زیست، سبب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می شود. 
 
وی با اشاره به برگزاری دوجلسه هماهنگی به مناسبت برنامه های روز شهید و تشکیل ۷ کمیته در همه دستگاه های استان، خاطرنشان کرد: طرح موضوع روز شهید در جلسه شورای اداری استان مطرح شد. 
 
تبلیغات محیطی و شهری استان به مناسبت ۲۲ اسفند 
وی گفت: شهرداری های استان، صدا و سیمای مرکز استان، سپاه فتح، سازمان اتوبوسرانی وتاکسیرانی و همه دستگاه های مربوطه موظفند جهت تبلیغات و اطلاع رسانی روز شهید در قالب تلویزیون شهری، بنر، فلکس، زیرنویس، بروشور و پوستر، فضای مجازی، پیامک و پخش فیلم و کلیپ اقدام کنند. 
 
داربام، هماهنگی با ائمه جمعه استان در خصوص سخنرانی خطبه های نماز جمعه با محوریت روز شهید، مراسم عطرافشانی گلزارهای شهدای سراسر استان، درج فرمایشات مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) در سربرگ های اداری واختصاص موضوع انشای مدارس به روز شهدا و سخنرانی مدیران مدارس سراسر استان به مناسبت ۲۲ اسفند را از دیگر برنامه های روز شهید عنوان کرد. 
 
مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: به مناسبت روز شهید، تعدادی از ایثارگران و فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان، قبل از خطبه های نماز جمعه استان، در همه شهرستانها سخنرانی خواهند کرد. 
 
دیدار و سرکشی از جانبازان بستری شده در بیمارستان ها در روز شهید 
وی با اشاره به اینکه دیدار و سرکشی از جانبازان بستری شده در بیمارستان های استان بویژه بیمارستان اعصاب و روان سلمان یاسوج، ازجمله برنامه های روز شهید است، افزود: به مناسبت ۲۲ اسفند از خادمان ایثار و شهادت که بازنشسته شده اند، تقدیر به عمل می آید. 
 
داربام ، برگزاری همایش پیاده روی ودوچرخه سواری، اجرای برنامه های تجلیل و میزگرد به مناسبت روز شهید در صدا و سیمای استان، اهدای خون توسط کارکنان بنیاد شهیدوامور ایثارگران و برپایی ایستگاه های صلواتی جلوی مصلاهای شهرستان های مختلف را نیز از جمله برنامه های روز ۲۲ اسفند ذکر کد. 
وی بر لزوم معرفی بیشتر مردم با روز شهید تأکیدکردوگفت: خوشبختانه چند سالی است که با برگزاری برنامه های مختلف، توانسته ایم درمعرفی ۲۲ اسفند( روز شهید) و تأسیس بنیاد شهید وامور ایثارگران، موفق عمل کنیم. خیلی از مردم در گذشته با روز شهید آشنایی نداشتند اما خوشبختانه این شناخت بیش از گذشته شده است. 
 
داربام، اجرای تبلیغات مناسب و محیطی به مناسبت روز شهید در خیابان ها و معابر، نامگذاری اماکن و معابر و کوچه های شهرهای مختلف استان با نام شهدا، ارایه خدمات پزشکی رایگان توسط دانشگاه علوم پزشکی استان در روز ۲۲ اسفند در همه شهرستانها را از دیگر فعالیتهای روز شهید عنوان کرد. 
 
افتتاح چندین طرح عمرانی و فرهنگی به مناسبت ۲۲ اسفند( روز شهید) 
وی یادآور شد: به مناسبت روز شهید، چندین پروژه عمرانی و فرهنگی به نام شهدا در استان کلنگ زنی و یا افتتاح می شود. 
 
مشاور استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین با اشاره به اینکه استان برنامه های متنوعی به مناسبت دهه مبارک فجر دارد، گفت: عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا در ساعت ۱۵ روز ۱۲ بهمن و برنامه رژه موتوری از فرودگاه استان تا گلزار شهدا در ساعت ۹ و ۳۳ دقیقه روز نخست دهه جفر از جمله برنامه های ماست. 
 
داربام همچنین از برگزاری نمایشگاه های نقاشی وعکس به مناسبت دهه فجر واجرای تئاتر و شب شعر و برگزاری رژه نیروهای مسلح خبر داد وگفت: روز ۱۵ بهمن ماه نیز گلزارهای شهدای استان غبارروبی و عطرافشانی می شوند. 
 
وی اختصاص موضوع انشای مدارس استان با مضامین ایثارو شهادت، نواختن زنگ ایثار درکلیه مدارس استان در تاریخ ۱۲ بهمن، برپایی نمایشگاه عکس و کتاب با محوریت ایثار وشهادت در مدارس استان و دعوت از پیام آوران ایثار جهت سخنرانی در مدارس و دستگاه های دولتی را از دیگر برنامه های استان اعلام کرد. 
 
داربام با اشاره به برگزاری جشن های مختلف در استان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، یادآور شد: از ایثارگران دستگاه های استان به مناسبت دهه فجر تجلیل می شود. ضمن اینکه استاندار در این ایام با ورود به شهرستان های مختلف ضمن حضور در گلزارها شهدا با خانواده های شهدا دیدار خواهند کرد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا