دو اسطوره ای که حماسه شان در تاریخ ثبت شد

تا شهدا – یکی از مدافعان دلاور خرمشهر در نقل خاطرات خود بیان کرد: روز ۸ ابان ماه سال ۵۹ در حال دفاع از خرمشهر بودیم و رزمندگان اسلام با نیرو های دشمن سخت در حال درگیری بودند و با تمام توان نمی گذاشتند که شهر سقوط کند.

انفجار گلوله های دشمن در نزدیکیمان ، بوی دود باروت و صدای شدید انفجار ها و هم زمان صدای تانک های دشمن که به صورت ستونی هر لحظه به ما نزدیک تر میشدند ؛ همه ی رزمندگان در منطقه ی درگیری متوجه شده بودند که در محاصره کامل نیرو های عراقی قرارگرفته اند.

 

تانک های دشمن هر لحظه به ما نزدیک تر میشدند و رزمندگان با توکل به خدا و ایمانی قوی جهت مقابله با دشمن اماده بودند ، فرمانده مان و دیگر رزمندگان متوجه شدند که حسین به داخل اکثر سنگر ها میرود و به دنبال چیزی است.

حسین با سرعت تک تک سنگر ها را میگشت که در آخرین سنگر تعداد زیادی نارنجک پیدا کرد و تعدادی را به کمر خود بست و در دست خود هم چند نارنجک داشت تانک های دشمن به خوبی دیده میشدند اگر با این سرعت به ما میرسیدند خط دفاعی ما سقوط میکرد.

به یکباره همه مشاهده کردیم حسین این دلاور رزمنده به طرف اولین تانک دشمن در حال دویدن است و میخواهد سف آهنین دشمن را مورد هدف قرار دهد در همین حین که میخواست خود را به تانک برساند تیری به پای اوخورد و حسین مجروح شد.

اما با این حال خود را به اولین تانک رساند و با استفاده از نارنجک موفق شد تانک را منفجر کند با این انفجار سایر تانک ها عقب نشینی کردند و محل شهادت این دانش آموز مکتب امام حسین (ع) شهر خرمشهر کوت نواصر جنب راه اهن میباشد.

پیکر عزیز این شهید بعد از تشییع با شکوه در بهشت زهرا (ص) تهران در قطعه ی ۲۴ ردیف ۴۴ شماره ی ۱۱ در کنار دیگر شهیدان انقلاب و دفاع مقدس به خاک سپرده شد

چند سال بعد از شهادت حسین ، برادر او داود هم با وجود آن که میتوانست معاف از خدمت شود به خدمت مقدس سربازی رفت و همیشه میگفت که باید راه حسین را ادامه بدهیم بعد از چند ماه خدمت در دانشکده ی افسری و با درخواست خود عازم جبهه ها گردید و در تاریخ۱۴/۵/۶۴ در ارتفاعات ۲۵ / ۲۰ در منطقه ی عملیاتی جاجی عمران به آسمان ها پرواز کرد و میهمان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گردید و خود را به کاروان شهدا رساند و در کنار برادر شهیدش عند ربهم یورزقون گردید.

 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا