دومین یادواره ۸۳۵ شهید بجنورد برگزار می شود

تا شهدا – حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، رئیس ستاد برگزاری یادواره شهدای بجنورد در خصوص برگزاری این یادواره گفت: یکی از سنت های حسنه ای که در نظام جمهوری مطرح شده و سازندگی هم داشته و دارد، گرامیداشت یاد و نام شهدای عزیز است.

وی با بیان اینکه شهدا پاک ترین خون ها را برای پاک ترین عقاید هدیه دادند، افزود: لذا همین خون شهداست که شجره طیبه انقلاب را روز به روز پربار تر کرده که امتیازها و ثمردهی زیادی را برای انقلاب به دنبال داشته است.

رئیس ستاد برگزاری یادواره شهدای بجنورد، رهبری حکیمانه دینی، اتحاد مردم و خون شهدا را سه عامل مهم در تضمین انقلاب دانست و بیان داشت: یکی از نعمت های بزرگ انقلاب، شهدا هستند که اگر شهدا نبودند یقیناً این انقلاب از این طوفان ها معلوم نبود که بسلامتی بتواند بگذرد.

حجت الاسلام یعقوبی با بیان اینکه خون شهدا و اخلاص آنها در حقیقت همه توطئه های دشمنان را خنثی کرده است، اظهارداشت: یادواره شهدا یعنی شکر عملی این نعمت ها و اگر نتوانیم خالصانه مثل شهدا رفتار کنیم حداقل بتوانیم رفتارها و کردارهای خالصانه آنها را به نسل های جوان منتقل کنیم.

رییس شورای فرهنگی عمومی خراسان شمالی، گفت: دومین یادواره شهدا در ۱۶بهمن جاری در محل مصلی امام خمینی (ره) بجنورد و با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این یادواره را آشنایی نسل جوان با رشادت های شهدا دانست و عنوان کرد: انگیزه از برگزاری این یادواره این است که اولا” جوانان را به نسل اول انقلاب و شهدا پیوند بزنیم تا گسست نسل ها بوجود نیاید و یادمان باشد که همین جوان های امروزی اگر جنگی اتفاق بیفتد بدون شک همانند نسل اول انقلاب و دوران دفاع مقدس خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا