دومین یادواره شهید مالک‌پور لرکی در رامهرمز برگزار شد

تا شهدا – امام جمعه رامهرمز در دومین یادواره شهید محمدعلی مالک‌پور لرکی اظهار کرد: دومین هجرت مؤثر در تاریخ اسلام هجرتی بود که امام حسین(ع) انجام داد تا از بنایی که پیامبر اسلام(ص) ایجاد کرده بود پاسداری کند.

سید اسماعیل موسوی ادامه داد: امام حسین(ع) در تاریخ ماندگار شد و رمز این ماندگاری راست‌قامتانی بودند که از دشمن نهراسیدند.

وی تصریح کرد: حضرت زینب(س) نیز در مقابل حاکمان شام دلیرانه ایستاد و چقدر زیبا آنان را رسوا کرد و قیام امام حسین(ع) را تداوم بخشید و کوفیان را از خواب بیدار کرد.

موسوی عنوان کرد: شهید دارای حیات واقعی است و حیات آنها گروهی و اجتماعی است و نزد خدایشان روزی می‌خورند و ارتباطشان با جهان ماده قطع نمی‌شود و ملحق به پشت سر خود هستند.

این روحانی در پایان گفت: شهدا و شهید مالک‌پور لرکی برما نظاره می‌کنند و از ما می‌خواهند که مقاومت، تبعیت از مقام معظم رهبری و ارزش‌ها را حفظ کنیم.

در این یادواره که از سوی سپاه پاسداران رامهرمز در روستای دشت دنا از توابع این شهرستان برگزار شد، فرماندار، روحانیون، مسئولان شهری، خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و جمع کثیری از مردم حضور داشتند در رثای شهدا مدیحه‌سرایی و شعرخوانی نیز به عمل آمد و در پایان به رسم یادبود لوح تقدیر یادواره تقدیم خواهر شهید محمدعلی مالک‌پور لرکی شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا