دومین یادواره شهدای طوایف خاش برگزار شد

تا شهدا – امام جمعه خاش روز سه شنبه در این یادواره با اشاره به اینکه انبیا الهی و امت های آنها برای حفظ و ترویج دین و ارزشهای والای دینی از خود فدا کاری نشان داده اند گفت: در این دوره بعد از رسالت انبیاء هدایت و جانشینی انسانها بر عهده رهبری فقیه و آگاه بر مسائل گذاشته شده است.

حجت الاسلام محمد حسین میری افزود: گرامیداشت ایام الله ۹ دی بعنوان روز بصیرت و آگاهی و تجلی حماسه ای جاودانه مطرح است.

وی بیان کرد: سیل خروشان ملت بزرگ ایران در نهم دی ماه ۸۸ با هدایت و رهبری مقام معظم رهبری سبب نابود شدن خس و خاشاک فتنه گر شد.

امام جمعه خاش اظهار داشت: اتحاد، بصیرت و آگاهی ملت با حرکت ناشیانه فتنه گران و حامیان استکباری آنان استحکام پیدا کرد.

حجت الاسلام میری در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا طوایف شهرستان خاش گفت: شهدای هر طایفه، هر قوم و هر قشری عامل وحدت و انسجام در جامعه ایرانی هستند.

امام جمعه مسجد جامع توحیدیه اهل سنت خاش نیز با تاکید بر اینکه دشمنان دین و اعتقادات مردم از اتحاد و یکپارچگی و باورهای ارزشمند ملت در هراس هستند گفت: امیر و رهبر ۷۸ میلیون ایرانی امام خامنه ای هستند و هیچ آیت الله و بزرگ و رهبری نمی تواند جای ایشان را بگیرد.

مولوی محمد علی شهنوازی افزود: مقام معظم رهبری داعی وحدت و طلایه دار اخوت اسلامی هستند.

وی اظهار داشت: تا زمانی که اعتقاد به دین و پایبندی به ارزشهای والای اسلامی وجود دارد ، این امیر و این ملت شکست ناپذیرند.

امام جمعه اهل سنت خاش افزود: گروههای فتنه گر در هر کشوری وجود دارند که برای ایجاد نا امنی و رسیدن به اهداف ننگین خود و سرکردگان شان تلاش می کنند، اما در کشور ما فتنه گران با تدابیر هوشمندانه رهبری و بصیرت ملت خوار و ذلیل بوده و هرگز فرصت عرض اندام پیدا نمی کنند.

سرهنگ شهرکی معاون هماهنگ کننده تیپ ۱۱۰ سلمان فارسی هم با برشمردن جایگاه ارزشمند شهیدان در نزد خدای متعال گفت: خون مطهر شهیدان سبب استحکام و پایداری نظام اسلامی ایران شده است.

وی افزود:حماسه ۹ دی ۸۸ به استحکام نظام قوت بخشید و دشمنان را در رسیدن به اهدافشان ناکام ساخت.

وی بیان کرد: در جریان فتنه ۸۸ جبهه های جنگ سخت و نرم با هدف سست کردن پایه های ارزشی کشور و ملت پایه ریزی شد و به مرحله اجرا در آمد اما پاسخ دندانشکن ملت فهیم، دشمنان را در رسیدن به هدفشان مایوس ساخت.

وی گفت: در ۹ دی ۸۸ دشمن به عظمت ملت و کشور پی برد، انقلاب در این جریان بیمه و خط بطلانی بر فتنه های دشمن کشیده شد

خاش در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان واقع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا