دومین یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید تدارکات خراسان جنوبی برگزار می‌شود

تا شهدا – علی قاسمی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی امروز، چهارم دی‌ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری دومین یادواره سرداران و ۱۰۵ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، گفت: این مراسم ۶ دی ماه امسال ساعت ۸:۳۰ در محل حسینیه جماران بیرجند با حضور خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: نخستین یادواره شهدای تدارکات و پشتیبانی مربوط به شهدای کل خراسان بزرگ بود که ۴ سال پیش در مشهد برگزار شد اما دومین یادواره به صورت استانی برای ۱۰۵ نفر از شهدای خراسان جنوبی است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه در سرکشی از خانواده شهدای تدارکات و پشتیبانی خاطرات و عکس‌های شهدا جمع آوری شده، بیان کرد: دو کتاب برای یادواره به‌صورت عکس و دل نوشته و خاطرات شهدا در حال تدوین و چاپ است.

قاسمی هدف از برگزاری این یادواره را انتقال تجربه و گرامیداشت یاد شهدای تلاشگر آماده و پشتیبانی دانست که بسیار گمنام مانده‌اند و گفت: امسال برگزاری ۲۵۰ یادواره شهدا در استان برنامه‌ریزی شده که در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یادواره شهدای بهداشت و درمان، شهدای بسیم چی و مخابرات به صورت تخصصی برگزار شده است، ادامه داد: همچنین در سال‌های آینده یادواره شهدای اطلاعات رزمی و تخریب‌چی و شهدای توپ‌چی نیز برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود به اردوگاه راهیان نور استان در منطقه جنوب اشاره کرد و افزود: این اردوگاه دارای ظرفیت پذیرش ۶۰۰ نفر است.

قاسمی با بیان اینکه تاکنون ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت این اردوگاه هزینه شده، یادآور شد: نبود حمام و سرویس بهداشتی از کمبودها و مشکلات این اردوگاه است و برای تکمیل این پروژه به ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا