اخبار

دهه فجر بهترين فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

به گزارش تا شهدا؛ كميته ايثارگران ستاد دهه فجر استان البرز روز يكشنبه ۱۱ بهمن ماه جاري با حضور رؤساي بنياد دو منطقه، معاونين فرهنگي، نماينده امور مساجد استان البرز و نمايندگان نواحي آموزش و پرورش در اداره بنياد شهيد و امور ايثارگران منطقه يك كرج تشكيل شد.
در ابتداي اين جلسه رئيس بنياد اين منطقه ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهدا به ويژه شهيدان گرانقدر انقلاب اسلامي، ايثارگران و امام عظيم الشان، گفت: شهداي دوران انقلاب اسلامي، پيشكسوتان انقلاب و سربازان امام (ره) بودند آنان دين بزرگي بر گردن ما دارند و اميدواريم قدم‌هاي مؤثر و درخوري براي پاسداشت اين شهداي گرانقدر برداشته شود و اجراي برنامه هاي دهه فجر در مسير پررنگ كردن و تأثيرگذاري شهداي گرانقدر باشد.
سيدمحمد حسيني ايام دهه فجر را بهترين فرصت براي فرهنگ‎سازي و ترويج روحيه ايثارگري و شهادت در جامعه دانست و وظيفه بنياد را پاسداشت خون شهداي گرانقدر اعلام كرد.
وي ضمن يادآوري اينكه مسئوليت كميته ايثارگران ستاد دهه فجر به بنياد شهيد و امور ايثارگران واگذار شده است؛ به برنامه‌هاي اصلي اين كميته در دهه فجر اشاره كرد و گفت: سه نقطه اصلي فعاليت‌هاي اين كميته مربوط به روزهاي ۱۲بهمن سالروز بازگشت امام خميني (ره) به كشور، روز ۲۲ بهمن سالروز پيروزي انقلاب اسلامي و همچنين روز برگزاري مراسم ميهماني لاله‌هاست كه اين مراسم امسال در روز ۱۵ بهمن‌ماه برگزار خواهد شد و مهم‌ترين وظيفه كميته ايثارگران ستاد دهه فجر برگزاري مراسم ميهماني لاله‌هاست كه در گلزارهاي سراسر كشور برگزار مي‌شود.
حسيني با اشاره به خلاقيت، نوآوري و ابتكار در اجراي برنامه‌هاي دهه فجر، افزود: در راس اين برنامه ها ديدار و سركشي از خانواده هاي معظم شهدا و عطرافشانی مزار شهداست.
در ادامه جلسه، رئيس كميته ايثارگران ستاد دهه فجر، اظهار داشت: مسئوليت ما امروز در مقابل شهدا بيشتر از زمان جنگ مي باشد و بايد در هر زمان از رهروان واقعي امام راحل و شهداي انقلاب اسلامي باشيم.
فريدون نصيري تصريح كرد: ما بايد شكرگزار انقلاب اسلامي باشيم و ياد و خاطره ايثارگري هاي شهداي انقلاب اسلامي را در هر برهه از زمان حفظ و نسبت به رهنمود هاي آن عزيزان احساس تكليف کنيم.
وي خاطرنشان كرد: در اين راستا كميته ايثارگران ستاد دهه فجر، مسئوليت برنامه‌ريزي و اجراي همه‏ برنامه‌هاي مربوط به ايثار و شهادت و تجليل از شهدا و ايثارگران را به عهده دارد.
رئيس بنياد منطقه دو كرج به حضور پرشور و حداكثري مردم در برنامه هاي دهه فجر تاكيد كرد و گلباران شهدا و برگزاري مسابقات قرآني و ديدار فجرآفرينان را از جمله هاي برنامه هاي اين كميته اعلام كرد.
در ادامه نيز اعضاي كميته نيز به بيان نظرات و پيشنهادات خود پرداختند و با بحث و تبادل نظر درخصوص برنامه‎ريزي و نحوه اجراي برنامه‌هاي خود به جمع بندي نهايي رسيدند و تصميمات لازم اتخاذ شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا