اخبار

دهه فجر، به ثمر رسیدن ایستادگی و شهامت جوانان ایران بود

به گزارش تا شهدا؛ حجت‌الاسلام حسن هنرمند ضمن تبریک دهه مبارک فجر افزود: بر همه ما واجب است به اندازه توان خود، روحيه خدا باوري، ايمان به معاد، عشق به به اهل بيت(ع)، اخلاص و خدمت به مردم شريف را در آحاد ملت، به ويژه جوانان، ‌تقويت كرده و زنده نگهداريم و ازاين طريق نسبت به آرمان‌هاي امام و شهداي گرانقدر و رهبر معظم انقلاب اداي دين کنیم.
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت: دهه فجر حرکتی ماندگار و اثرگذار درتاریخ است، حرکتی انقلابی که باعث اقتدار و سربلندی کشور درجهان شد.
وي افزود: مردم درنظام جمهوري اسلامي هر کجا لازم بود، شهيد دادند اما عقب ننشستند و اکنون نيز درشرايطي که دنيا و منطقه درآشوب است اما هيچ عامل قهري و تحکمي نتوانست روي مردم مقاوم ايران اثربگذارد.
رئیس بنیاد اراک نیز گفت: حفظ و نگهداری آثار شهدا و انتقال آن به آیندگان بسیار مهم است زیرا موجودیت و عزت جمهوری اسلامی مرهون خون پاک شهداست.
مرتضی انصاریفر تأکیدکرد: مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید قدردان خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشند و در راستای حل مسائل و مشکلات آنان تلاش کنند.
وی بايادآوري مشکلات و فداکاري‌هاي همسران شهدا، ادامه داد: رفتار همسران شهدا در تربيت فرزندان شهيد و فداکاري و ايثار در حفظ راه شهدا، حرکتي ستودنی است که مي‌تواند تابلويي ازصبر، ايثار و مقاومت باشد و بايد از اين رفتار و حرکت عظيم درس گرفت.
حجت‌الاسلام قاسم عبدالهي بااشاره به نقش هدایتگر شهدا گفت: توصیه من به مسئولین فرهنگی این است که با بهره‌گیری از وصیت نامه شهدا و الگوگیری از راه و رسم آنان، چراغ راهی فراروی جوانان میهن اسلامی روشن کنند.
مدیرکل دادگستری استان مرکزی درديدار باخانواده شهيد محمداسماعيل محمودي، افزود: خانواده شهدا اميدوارانه و فقط بااعتقاد و ايمان، مقاومت کردند و اين سبک زندگي مي‌تواند براي همه ما الگو باشد.
عبدالهي تصريح کرد: عظمت امروز ايران را شهدا آفريده اند و بايد اين را قدر بدانيم.
گفتنی است این دیدار روز سه شنبه ۱۳ بهمن ۹۴ درمنزل خانواده شهيد محمداسماعيل محمودي و آزاده سرفراز ولي‌اله كشفي انجام و از ایشان تجلیل و تقدیر شد.
شهيد محمداسماعيل محمودي متولد ۱۳۳۵ و درمنطقه شلمچه درتاريخ دوم خرداد ۶۱ به شهادت سید و آزاده ولي‌اله كشفي متولد ۱۳۳۳ كه به مدت ۶۳ماه در زندان‌هاي عراق اسير بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا