اخبار

دل کندن از خانواده‌های شهدا و ایثارگران سخت است

به گزارش تا شهدا؛ شامگاه دیروز طی سفری سرهنگ خزائی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به اتفاق هیات همراه خود در استان زنجان حضور یافته و در ابتدای ورود خود به همراه کاظمی مدیرکل بنیاد استان زنجان و جمعی از معاونان و کارکنان این نهاد برای اقامه نماز ظهر و عصر در امام‌زاده سید ابراهیم(ع) زنجان حضور یافته و سپس به زیارت قبور شهدا این امام‌زاده پرداختند.
پس از زیارت قبور شهدا با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان آیت الله علی خاتمی دیدار و گفتگو کردند. که در این دیدار نیز آیت خاتمی از نحوه عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان ابراز رضایت کرده و گفت: کارها در این نهاد ارزشمند باید به بهترین شکل ممکن عملی شود تا جامعه ارزشمند ایثارگران بتوانند در وضعیت مناسبی زندگی کنند.
در بخشی از این گفتگو‌ها نیز سرهنگ خزائی گزارشی از اقدامات این نهاد در راستای خدمات رسانی هرچه مناسب‌تر به خانواده‌ها ارائه کرد.
 
دیدار با خانواده شهیدان
در بخش دیگری از برنامه‌ها، سرهنگ خزائی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به اتفاق هیات همراه و همچنین علی کاظمی مدیرکل بنیاد و معاونان این نهاد در منزل شهیدان مظاهر و طیب قربانی و شهید رضا محمدی حضور یافته و با خانواده‌ آنان دیدار و گفتگو کردند.
در این برنامه سرهنگ خزائی با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران سعادتی است که خداوند نصیب ما کرده، افزود: زمانی که در منزل خانواده‌های شاهد و ایثارگر حاضر شده و با آنها هم‌کلام می‌شویم دل کندن از آنان بسیار سخت می‌شود چرا که آرامش در میان آنها موج می‌زند.  
وی اظهار می‌کند: شهدا افتخار ملت هستند و خانواده‌های آنان نیز به همین دلیل عزت والایی در میان مردم دارند.
مدیرکل بنیاد استان زنجان نیز در بخشی از دیدار گفت: سال ۹۴ رو به اتمام است و چه خوب است دیدار با خانواده‌های شهدا را در برنامه‌های خود بگنجانیم تا سال پر خیر و برکتی را داشته باشیم.
کاظمی با بیان اینکه هم‌صحبتی با خانواده‌های شاهد و ایثارگر انسان را به یاد نعمت‌های خداوند انداخته و سپاسگذاری از او را در دل‌ها پررنگ می‌کند، پس مطلوب است با زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر شهدا و رزمندگان از شیوه زندگی و تفکر الهی آنان بهره‌مند شویم.
شهید مظاهر قربانی در سال ۱۳۴۵ متولد و در تاریخ ۱۷/۱۰/۶۲ در منطقه سردشت و شهید طیب قربانی در سال ۱۳۴۹ متولد و در تاریخ ۲۱/۵/۶۹ در منطقه سردشت به شهادت رسیدند.
شهید رضا محمدی نیز در سال ۱۳۴۲ متولد و در تاریخ ۱۰/۲/۶۱ در خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا