دفاع مقدس ملت ایران از معجزه های الهی بود

تا شهدا: یادواره ۱۰۵ شهید دانش آموز شهرستان شیروان به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران ، سپاه پاسداران و اداره آموزش و پرورش این شهرستان و با حضور مسئولین ، خانوا ه های شهدا و ایثارگران و جمعی از دانش آموزان این شهرستان برگزار شد .
سرهنگ حسینی فرمانده پادگان شهید بهشتی شیروان در این یادواره ضمن تشریح ابعاد و گستردگی جنگ تحمیلی هشت ساله به بیان رشادت ها و فداکاری های شهدا و به ویژه شهدای دانش آموز پرداخت .
وی گفت : دانش آموزان در دوران دفاع مقدس علارغم پایین بودن سن و سالشان دارای درک عمیق و بینش و بصیرت بالایی بودند .
سرهنگ حسینی ادامه داد : شهدای دانش آموز بدون هیچ اجباری برای حضور در عرصه جهاد علاقه و اشتیاق داشتند حتی وقتی مسئولین اعزام از حضور ایشان در جبهه به خاطر سن و سال پایینشان ممانعت می کردند این دانش آموزان با دست بردن در شناسنامه های خود سنشان را تغییر می دادند و به هر نحو ممکن در صحنه دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب حضور می یافتند .
فرمانده پادگان شهید بهشتی شیروان گفت : شهدا به معنای حقیقی کلمه دل از مادیات و تعلقات دنیوی بریدند و با رشادت ها و فداکاری های ارزشمند خود حماسه های ماندگار و بی بدیلی را خلق کردند و امروز نه تنها خانواده های شهدا بلکه همه افراد کشور و هر انسان منصف و آزاده ای به شهدا که مظهر حماسه و ایثارند افتخار می کنند .
سرهنگ حسینی دفاع جانانه ملت ایران و رزمندگان اسلام را در برابر رژیم بعث عراق که اکثر کشورها از او حمایت می کرد و تجهیزات روز نظامی دنیا را برای او تدارک می دید از معجزه های الهی دانست و با اشاره به آیه ۶۶ سوره انفال گفت : این وعده تخلف ناپذیر پروردگار است که “اگر یک نفر از شما بر خدا توکل کند و استقامت به خرج دهد می‌تواند در برابر ۱۰ نفر ظاهر شود”
وی گفت : ما معنای حقیقی این آیه را در دوران دفاع مقدس با گوشت و پوست خود احساس کردیم .
*  پایگاه اطلاع رسانی آزادگان ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا