اخبار

دفاع از حقوق شهدای کودک

به گزارش تا شهدا؛ محمدرضا پاکروان دبیر کنگره بین المللی شهدای جهان اسلام در این نشست گفت: برای گرامیداشت یاد شهید خردسال احمد اخرواه تصمیم گرفته شد تا از حقوق کودکان در جهان دفاع شود. کنگره رویکرد علمی در دفاع از حقوق کودک خواهد داشت. چون مبدا و منشا این حرکت، خون پاک شهید است، یقین داریم که کنگره خوبی برگزار خواهد شد.
وی افزود: در جنگ ۵۱ روزه غزه بیشتر از ۵۰۰ کودک قربانی شدند و امروز در سوریه نیز بیشتر از ۲۰۰۰ کودک کشته شده‌اند. در همه جای دنیا می‌بینیم که کودکان مورد هدف رژیم غاصب صهیونیستی هستند.
پاکروان تصریح کرد: امسال مقرر شد که به حیطه علمی دفاع از حقوق کودک وارد شویم. از اساتید و کارشناسان این حوزه برای حضور در کنگره دعوت کرده‌ایم. محمود عباسی معاون حقوق بشر وزیر دادگستری و محمد حسین هاشمی معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات که در گذشته از رایزنان ایران در لبنان بوده است، در این کنگره سخنرانی می‌کنند.
دبیر کنگره بین المللی شهدای جهان اسلام گفت: سخنرانی‌ها همراه مقالات علمی دیگر در قالب یک کتاب منتشر خواهد شد. ما دست نیاز به هنرمندانی که می‌توانند مظلومیت را نشان دهند و اعاده حق کنند دراز می‌کنیم.
علی عباسی مسئول ستاد برگزاری کنگره شهدای جهان اسلام سخنران دیگر این نشست خبری بود. عباسی گفت: امروز جامعه ما به شاخص سازی نیاز دارد. بهترین الگو و شاخص در جهان اسلام شهدا هستند. کنگره محدودیت به قشر و صنف خاصی ندارد. نکته مهم خدمتیست که افراد به جهان اسلام کرده‌اند چون در مواجهه با شخصیتی مثل راشل کوری متوجه می‌شویم که او حتی مسلمان هم نبوده است.
وی افزود: دعوت از محاکم جهانی برای احقاق حقوق مستضعفان را وظیفه خودمان می‌دانیم. امام خمینی(ره) به ما یاد داد که حرف‌های بزرگ مطرح کنیم و مطالبات بزرگ داشته باشیم.
سومین کنگره بین‌المللی شهدای جهان اسلام دوشنبه ۱۷ اسفند از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن خلیج فارس واقع در باغ موزه دفاع مقدس برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا