دشمنان مي خواهند راه شهدا را كمرنگ كنند

تا شهدا: فرماندهی حوزه بسیج مساجد و محلات ولایت به همراه شورای پایگاه میعاد در دیداری صمیمی با خانواده دو تن از شهدای والامقام این پایگاه در منازلشان دیدار کردند.
فرمانده حوزه بسیج مساجد و محلات ولایت شاهرود در این دیدارها با گرامیداشت دهه کرامت و مولودین این دهه و بزرگداشت مقام ائمه اطهار و ولایت اظهار کرد: شهدای ما اولین درسی که به مادادند دوست داشتن اهل بیت(ع) و حرکت در مسیر آنها و در یک کلام ولایتمداری و ولایت پذیری است.
سیدعلی حسینی زرگر افزود: شهدا با درک صحیح زمان خود و گوش به فرمان ولی بودن درس آمادگی و حضور به موقع در رکاب ولایت را به ما آموختند و ما نیز باید برای تیعیت از راه آنان در مسیر ولایت پذیری قدم بر داریم.
وی با تجلیل از صبر و استقامت خانواده شهدا در سوگ از دست دادن فرزندان خود گفت: شما اجر غیر قابل شماره ای بدست آورید و با اقتدا به حضرت زینب(س) در راه پیشرفت اهداف شهدا کاری زینبی انجام داده اید.
فرمانده بسیج مساجد و محلات ولایت شاهرود با تاکید بر حرکت در راه شهدا و ترویج راه آنان بیان کرد: دشمنان می خواهند راه شهدا را کمرنگ کنند و ما نخواهیم گذاشت و تلاش می کنیم این راه در جامعه ما ادامه داشته باشد همچنان که ادامه دارد و به دیگر کشورهای اسلامی نیز نشر یافته و این سبب هراس دشمنان است.
در این دیدارها که همزمان شهدا و دوستان آنها نیز حضور داشتند، خانواده های شهدا سیدتقی حسینی و رضا جلالی نیز به بیان خاطراتی از شهدای خود پرداخته و بر ادامه دادن مسیر روشن شهدا تاکید کردند و همزمان این شهدا نیز به بیان خاطراتی از آنها برای به خاطر سپردن نسل جوان و زنده نگهداشتن یاد و نام آنها بیان نمودند.
خاطر نشان می شود؛ شهید رضا جلالی در سن ۱۹ سالگی در حالی که دانش آموز سال سوم متوسطه دبیرستان شهید میرغفوریان شاهرود بود در سال ۶۱ با اصابت تیرمستقیم در منطقه شوش به شهادت رسید و شهید سید تقی حسینی در حالی ۱۸ سال از عمرش نمی گذشت و در سال دوم متوسطه دبیرستان دکتر شریعتی مشغول به تحصیل بود در سال ۶۳ بر اثر اصابت ترکش در منطقه شرق دجله به شهادت رسید و هر دو شهید در گلزار شهدای شاهرود در کنار همرزمان شهدشان آرام گرفتند.
در این دیدارها که با خانواده شهیدان سید تقی حسینی و رضا جلالی دو تن از شهدای دانش آموز برگزار شد ضمن تفقد از این خانواده ها مشکلات احتمالی آنها نیز بررسی شد.
در پایان هدیایی به رسم یادبود به خانواده شهیدان رضا جلالی و سید تقی حسینی اهدا شد.
* بسیج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا