دستاورد شهدا حاکمیت اسلام، مردم و قانون بود

تا شهدا – ابراهیم جهانگیری در یادواره شهدای دانشجوی فرهنگی کرمان با اشاره به اینکه تاریخ انقلاب اسلامی رویدادهای بزرگی به خود دیده است، گفت: سرآمد این رویدادهای بزرگ شهادت خیل عظیمی از عزیزانی است که به منظور تحقق اهداف اسلام به میدان نبرد شتافتند.
وی افزود: من به عنوان مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان کرمان به وجود دانش آموزان و معلمان شهید فراوان در این استان به خود می‌بالم.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان که خود از خانواده‌های شهداست، تصریح کرد: بیش از ۱۳۰۰ دانش آموز، ۲۳۰ معلم و ۴۱ دانشجوی معلم در استان کرمان وجود دارد.
جهانگیری با اشاره به اینکه ما درس شهادت به این بزرگان در مدارس نیاموخته‌ایم؛ بلکه خداوند ضمینه حرکت در راه الهی را برای آنان محیا کرد و از سرور و سالار شهیدان تاثی گرفتند؛ خاطر نشان کرد: خوشحالیم که سال تحصیلی امسال بوی شهید و شهادت گرفته است.
وی ادامه داد: در اکثر مدارس استان تا کنون برنامه‌های متنوعی در رابطه با شهدا انجام شده و ۱۵ یادواره شهدای دانش آموزی در کل استان برگزار شده است.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با یادآوری مظلوم بودن شهادت شهدای دانش‌آموز به دلیل سن پایین این شهدا بیان داشت: همه رزمندگان یادشان هست که چگونه همین نوجوانان کم سن و سال در میدان‌های نبرد به هر طریق ممکن حضور پیدا می‌کردند.
جهانگیری ضمن امیدواری در ادامه دادن راه شهدا در دانشگاه فرهنگیان و ایجاد نقش مثبت در ذهن‌ها گفت: شهدا سه دستاورد داشتند، حاکمیت اسلام، حاکمیت مردم و حاکمیت قانون که باید پایبند این دستاوردها باشیم.
در پایان این یادواره یکی از اساتید بازنشسته اشعار خود را در وصف شهدای دانشجوی فرهنگی قرائت کرد و مداحان اهل بیت به ذکر مصیبت پرداختند.
لازم به ذکر است، این همایش با همت بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس خواجه نصیر الدین طوسی برگزار شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا