اخبار

دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس در تاریخ بی‌نظیر است

به گزارش تا شهدا؛ آیت الله علی خاتمی در یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان، گفت: بسیاری از افراد در میان ما هستند که محاسنشان سفید شده است اینان کسانی هستند که در کسوت جانبازی و یا رزمنده در دوراه هشت سال دفاع مقدس و انقلاب با شجاعت تمام خوش درخشیده‌اند.
وی با بیان اینکه ملتی با هویت است که تاریخ و افتخارات خود را فراموش نکند، بیان کرد: افتخارات غرور آفرین هر ملتی برای همه مردم آن است و پس از سال‌ها نیز مایه سربلندی خواهد بود.
آیت الله خاتمی با بیان جمله‌ای از مقام معظم رهبری در باب ملت‌هایی که ریشه‌ای در تاریخ ندارند، افزود:  اگر ملتی ریشه در تاریخ نداشته باشد به سرعت استعمارگران بر آن مسلط می‌شوند در نتیجه تهاجم فکری دشمن آنها را فرا می‌گیرد. کاری که مردم با ایثار و دلاوری خود در پیروزی انقلاب و همچنین ۸ سال دفاع مقدس داشته‌اند باعث عظمت و اقتدار امروز کشور شده است.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه در ۸ سال دفاع مقدس کشور به تنهایی در مقابل چندین کشور که خود را پشت صدام پنهان کرده‌بودند جنگید، اظهار کرد: با اینکه بسیاری از کشورها از جمله آمریکا صدام را حمایت می‌کردند اما مردم و رزمندگان بعد از ۸ سال جنگ کشور را به دست دشمن ندادند که این موضوع در نوع خود در تاریخ بی‌نظیر بوده است همان گونه که انقلاب کشورمان نیز در میان ملل دیگر بی‌همتا بود. به عبارتی به لطف پروردگار، خون پاک شهدا و همچنین هدایت پیامبرگونه امام خمینی(ره) حتی وجبی از خاک سرزمین مادریمان را به دشمن ندادیم.
وی با اشاره به اینکه بازگو کردن افتخارات و تبیین مسائل دوران هشت سال دفاع مقدس و انقلاب به نسل سوم و چهارم یکی از رسالت‌های مهم نسل اول و دوم انقلاب است، عنوان می‌کند: دستگاه‌های فرهنگی و افرادی که اطلاعات مهم و مفیدی از ارزش‌ها و ایثارگری افراد در دوران انقلاب و هشت سال دفاع مقدس دارند باید به صحنه آمده و مفهوم استقلال، خودباوری را به نسل امروز منتقل کنند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه ۳۶ هزار نفر از شهدای کشور دانش‌آموز بوده‌اند، بیان کرد: در میان آنها ۴۲۸ شهید نوجوان استان هم افتخار مردم پایتخت شور  و شعور حسینی هستند. همه این دانش‌آموزان هیچ وظیفه اداری و سازمانی نداشتند بلکه آنها از درس، مدرسه و نیمکت‌ها دست کشیده و در کنار اقشار مختلف جامعه اعم از دکتر، کارگر و … در مقابل دشمن سربلندانه جنگیدند.
وی ادامه داد: ایمان، اعتقاد و اتحاد ملت ایران در پیروی از ولایت فقیه بود که در زمان جنگ و انقلاب پیروزی را از آن ما کرد و همچنان این فرمول موثر و مفید می‌تواند ما را در هر کاری و در هر زمانی موفق کند.
پخش کلیپی از «شهید رضا سلیمانی» فضای یادواره را معطر کرده و در ادامه آن مدیحه سرایی مداح اهل بیت سید یوسف شبیری با نوای «لای لای ای جبهه لرین یورقونو ای خسته جوانلار» نیز فضای مجلس را زیبایی بیشتری بخشید.
اولین یادواره ۴۲۸ شهید نوجوان استان زنجان ظهر روز ۵ بهمن ماه در سالن زیتون جهاد کشاورزی زنجان با حضور جمشید انصاری استاندار، آیت الله خاتمی نماینده ولی‌فقیه در استان، کاظمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، صالحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جمعی از مدیران دیگر دستگاه‌ها استان و سایر استان های همجوار، خانواده‌های شاهد و ایثارگر و دانش‌آموزان و دیگر اقشار شهید پرور استان برپا و در بخشی از این مراسم با اهدا لوح تقدیر از جمعی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا