اخبار

دبیران و متولیان یادواره های شهدا تجلیل شدند

به گزارش تا شهدا؛ همایش تجلیل از دبیران و متولیان یادواره های شهدای استان آذربایجان شرقی با حضور حضرت آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه تبریز، قاسم صمدیان مدیرکل بنیاد استان و اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، سردار جعفری مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، امیر ظهیر مالکی فرماندی تیپ ۱۲۱ حمزه سید الشهدا، شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ در تالار مجتمع صدرا با حضور ۴۰۰ نفر از دبیران و متولیان یادواره های شهدای سطح استان برگزار شد.
آیت الله مجتهد شبستری با اشاره به اینکه دوام و استقامت باعث افزایش قیمت و ارزش می گردد گفت: شهدای گرانقدر ما در ۸ سال دفاع مقدس بارها در جبهه های حق علیه باطل مجروح و در نهایت به فیض الهی نایل گردیده و به شهادت رسیدند و در دنیا و آخرت سربلند شدند و حضور گسترده مردم در مراسمات مرتبط با شهدا موید این مطلب دانست.
وی با اشاره به ایثار و از جان گذشتگی و بصیرت رزمندگان اسلام در زمان حضرت رسول مکرم اسلام گفت: در عصر حاضر نیز جوانان برومند و مسلمان ایران با داشتن بصیرت و رهبری مانند امام خمینی (ره) و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری باعث تجدید حیات برای ملت ایران گردیدند.
وی با اشاره به تجلیل حضرت امام خمینی (ره) از شهدا و رزمندگان و مجاهدین فی سبیل الله گفت: بیانات مقام معظم رهبری بصیرت و نورانی بخش و اثر بخش است.
وی با قدر دانی از دبیران و متولیان یادواره های شهدا گفت: شما فرمایش مقام معظم رهبری را که فرموده اند که اجر بزرگداشت شهدا کمتر از ایثار و شهادت نیست، با برگزاری یادواره ها و بزرگداشت شهدا به این امر جامعه عمل پوشاندید و بدون استفاده از بودجه های دولتی اقدام به این کار فرهنگی می نمایید، قطعا مورد توجه سید الشهدا و ائمه معصومین و مشمول ادعیه خاصه حضرت ولی عصر بقیه الله العظم ارواحنا له الفدا خواهید بود.
وی با اشاره به تشییع شهدای گرانقدر مفقود الاثر و شهدای مدافع حرم گفت: روح شهادت طلبی جامعه با اجرای این برنامه ها زنده شده و این فرهنگ میهن ما و اسلام را در برابر خطرات و توطعه های استکبار جهانی حفظ می کند.
وی با اشاره به خدمات ارایه شده به خانواده های شاهد و ایثارگر در بنیاد شهید وامور ایثارگران ضمن قدردانی از اقدامات انجام گرفته گفت: خدمت به شهدا دارای اجر زیادی است و مختص کارکنان بنیاد نمی باشد.
وی در ادامه تاکید کرد: شما متولیان یادواره ها باید بدانید که کار فرهنگی بیشتری لازم است و کارهای فرهنگی توطئه دشمنان و دگر اندیشان را خنثی می کند و با توجه به اینکه فضای مجازی جای روزنامه ها و جراید را گرفته، ضرورت دارد در این فضا از وصیت نامه های شهدا، خاطرات و اهداف متعالی ایشان استفاده کرده و با قلم شیوا نقل قول نموده و وصیت نامه ها و سفارشات شهدا را گسترش دهید.
وی بر افزایش حضور رسانه های مکتبی تاکید کرد و گفت ترویج  فضای ارزشی در جامعه برای جذب جوانان به اسلام ضروری است.
وی با قدر دانی از حضور مردم در مراسم تشییع جانباز سید حسن شکوری گفت: جانبازان با استقامت در ۸ سال دفاع مقدس تا مرز شهادت قدم برداشته و بعد از تحمل درد و رنج مجروحیت به رحمت الهی واصل می گردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا