دانشجوی شهیدی که به عشق ارباب نامش را تغییر داد

به گزارش تا شهدا از گرگان، پس از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی ایران و هشت سال دفاع مقدس، امروز ایران اسلامی به برکت خون شهیدان و پیشرفت های علمی و نظامی و عقیدتی، کانون توجهات در جهان قرار گرفته است.

 

امروزه دانشگاه های بزرگ بسیاری در کشور، دانشجویان فرهیخته ای را در خود جای داده که با درایت و ایمان نگذارند چرخ این انقلاب روزی از حرکت باز بایستد.

  

شهید حسین عباسی در اول فروردین ۱۳۴۵ همزمان با روز عرفه در گرگان چشم به جهان گشود و پس از پایان دوره متوسطه با رتبه برتر کنکور موفق شد در رشته داروسازی در دانشگاه تبریز مشغول به تحصیل شود. 

 

نرگس عباسی، خواهر این شهید بزرگوار در رابطه با خلقیات و خاطرات برادرش گفت: حسین به خاطر علاقه بسیار به جهاد در جبهه، کم تر در کلاس های دانشگاه حاضر می شد و بیشتر به مناطق عملیاتی می رفت؛ اما با این حال جزو شاگردان ممتاز دانشگاه بود و تمام دوران تحصیل را با موفقیت چشم گیر و معدل بالا سپری کرد.

  

وی افزود: ما چهار برادر و دو خواهر بودیم و حسین فرزند دوم خانواده بود و همه ما علاقه شدیدی به او داشتیم؛ اما حسین همیشه با لحنی آرام می گفت که جهاد در جبهه های حق علیه باطل بسیار مهم تر از درس و وابستگی های دنیوی است و من وظیفه خود می دانم که به جبهه بروم. 

 

خواهر شهید عباسی تصریح کرد: نام حسین در ابتدا یحیی بود؛ اما علاقه زیاد وی به سیدالشهدا (ع) او را زبانزد عموم کرده بود تا جایی که به خاطر این عشق و محبتی که نسبت به ارباب (ع) داشت نام خود را به حسین تغییر داد و همه حسین صدایش می کردیم.

  

وی متذکر شد: حب به اهل بیت (ع) باعث شده بود خلقیات او نیز متفاوت باشد حسین بدون چشم داشت و انتظاری به دیگران کمک می کرد و با همه مهربان بود.

  

این خواهر شهید با صدایی لرزان که زیر لب می گفت حسین من فقط ۲۱ ساله بود، بیان داشت: حسین با وجود اینکه دانشجو بود ۱۱ بار به جبهه اعزام شد بار دهم مجروح شده بود و به همین علت به خانه برگشت؛ اما به کسی نگفت که جراحتی به او وارد شده تا زمانی که من از باندی که از لباسش بیرون زده بود متوجه مجروح شدنش شدم اما این جراحت ها مانع سعادت بزرگ تر حسین نشد و برای بار یازدهم نیز راهی جبهه شد.

  

نرگس عباسی که اشک از چشمانش سرازیر شده بود، تصربح کرد: بار یازدهم بار آخری بود که حسین در مقابل دشمن مردانه می جنگید، در عملیات کربلای ۱۰ در منطقه سردشت جانی که مدت ها بر کف گرفته بود را در پنجم اردیبهشت سال ۶۶ تقدیم این انقلاب کرد.

  

خواهر شهید عباسی در پایان تأکید کرد: جان حسین از جان ما برایمان عزیزتر بود؛ اما شجره طیبه انقلاب ارزشمند و مقدس ایران اسلامی با خون حسین های بسیاری رشد کرده و امروز با خیل عظیم جوانان مومن و انقلابی بارور شده، فکر می کنم اینکه حسین اکنون همنشین عشق دیرینه اش سیدالشهدا(ع) باشد و ما نیز با رهبری مقام معظم رهبری به پیشرفت همه جانبه و حفظ عزت و اقتدار کشور در عرصه جهانی دست یابیم، همانی است که شهدا می خواستند و از خداوند می خواهم این انقلاب ارزشمند را به انقلاب صاحب عصر (عج) پیوند بزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا